Mrazivé počasí se sněhovými přeháňkami trochu komplikuje přípravu fotbalových týmů na Pardubicku, ale to k zimě patří. V přípravě jsou již všechny divizní celky, včera zahájila přípravné období i Tesla Pardubice A. Zítra na fotbal do Ohrazenice, v 16 hodin změří sFK AS Pardubice změří síly s Lhotou pod Libčany, kterou od zimy povede trenér Milan Šmarda

Konec prázdnin

Hráčský kádr Tesly včera poprvé trénoval na umělé trávě v Ohrazenici pod vedením trenéra Martina Svědíka. „Začali herně, fotbálkem staří – mladí, jde víceméně o rozběhání. Dnes máme další trénink a v neděli je na řadě posilovna. Někteří hráči hrají v sobotu Zimní Mida sport ligu v hale univerzity – takže do přípravy na jarní odvety vstupujeme naostro. První přípravný zápas hrajeme v sobotu 17. ledna v Náchodě,“ sdělil Svědík. Sekretář klubu Lukáš Ouředník sdělil, že z rakouského angažmá se vrací Hudec, z hostování v Novém Bydžově se mladý Hataš, hostování ve Ždírci skončilo i Buriánkovi. Oba se budou ucházet o divizní dres Tesly. Z odchodů je na spadnutí půlroční hostování Cincibucha v divizním Převýšově.

Holice na začátku

První setkání hráčů se uskutečnilo v úterý, ale byl to spíš hráčský pohovor s trenérem Františkem Dvořákem. Kádr je zatím úzký, všechny hostovačky skončily, o služby některých hráčů již není zájem. „Několik hráčů jsme kontaktovali, ale jsme na úplném začátku, početní navyšování kádru očekáváme až v únoru. Nejasno je kolem Picha, ten je zatím na Slovensku, ale jeho návrat není vyloučen. První přípravný zápas máme naplánován příští sobotu s Chrudimí, ale nevím, zda se do té doby dáme početně dohromady. Rýsuje se spolupráce s Letohradem, očekáváme hráčské změny v Živanicích…,“ sděluje Dvořák. Lze očekávat, že holický kádr pro jarní odvety se bude rodit v bolestech.

Změny v Živanicích

Živaničtí fotbalisté jsou v přípravě od pondělí. „Zatím ještě nejde o ostrou přípravu, respektujeme mrazivé počasí. Zítra sehrajeme první přípravný zápas s Hradcem Králové B na umělé trávě malšovického stadionu,“ řekl trenér Zbyněk Dujsík. V přípravě je zatím 14 – 16 hráčů, ale mezi nimi již nejsou Moravec a L. Kopřiva, kteří se vrací do FK AS Pardubice. Na dobré cestě je příchod Mergance z Náchoda a Šebka z Třemošnice. Současně se jedná o dalším posílením divizního mužstva.

Informace o termínech přípravných zápasů, jejich výsledky a další fakta včetně, změn v hráčských kádrech na mobilní telefony 724 792 227 nebo 776 327 939 či e–mail: jaroslav.mach@denik.cz