Jeden by po tak zpackané sezoně zalezl hluboko do lesů v Poběžovické kotlině a zpytoval svědomí. A hlavně by vážil slova poté, co se snese kritika na jeho hlavu. Spíše by na všechny narážky rychle zapomněl a do nového ročníku v nové soutěži vlétl po hlavě. Ve dvou zápasech by získal šest bodů, čímž by rychle zavřel všem škarohlídům ústa.

Co udělali holičtí hráči? Pustili se do Deníku, protože si dovolil napsat, že se v divizi ztrapňovali. Jenže jejich silná slova vystřídaly slabé počiny a Holice se krčí po dvou kolech bez bodu u dna tabulky…
Nutno ale objektivně přiznat, že tým doznal v létě několik změn. Kádr „mistrů světa" totiž okysličila mladá krev a vyměnilo se i trenérské duo. Tudíž někteří jsou v tom nevinně. Chvíli také bude trvat než si mužstvo sedne. Místo nabírání fyzické kondice a pilování herních situací teď Holice potřebují spíše psychologa. Nebo by mohl celý tým na exkurzi do blízkého Afrického muzea. A v Památníku Dr. Emila Holuba se porozhlédnout, jestli tam slavný holický rodák nenechal vizitku na nějakého šamana. Domácí vítězství už by jeho „dědicové" potřebovali jako sůl. Před vlastním publikem totiž nevyhráli 437 dní!!! Naposledy se jim to podařilo 9. června 2012, kdy zdolali 4:2 Českou Třebovou. Symbolicky s tímto soupeřem měli v neděli možnost tmavě černou sérii ukončit. Jenže stal se pravý opak. Holice prohrály, navíc naprosto totožným poměrem.

Jestliže v Holicích na hráče už fanoušci nevybíravě pokřikují, tak v Pardubičkách ty své vynášejí do nebes. Absolutní nováček mezi krajskou elitou zažívá fantastický start. O víkendu vyhrál 3:0 na svitavské umělce a patří do čtyřčlenné skupinky šestibodových týmů.

„Musím kvitovat, že obě mužstva se snažila hrát fotbal. Na zrádné umělce nebyli k vidění záludné fauly a utkání se odehrálo ve férovém duchu," konstatuje Kamil Řezníček, trenér Pardubiček.
Kromě jeho týmu se vyskytuje ve vedoucí grupě Polička, která si hravě poradila s moravanskou družinou. Dále Choceň, která porazila 3:1 Dolní Újezd a Česká Třebová.

Posledním, kdo ještě neprohrál, je Žamberk. V domácím střetu vyřídil Litomyšl. Všechny tři góly ji nasypal už v první půli. Po neúspěšném rozjezdu se „omluvily" Hlinsko a Chrudim B. Prvně jmenovaný zvítězil 5:2 u letohradské rezervy. Chrudim si poradila v derby s Heřmanovým Městcem (3:0). Další nováček z Chrudimska už dopadl lépe. Třemošnice si rozdělila body s Lanškrounem.

POTLESK
• Pustošící nováček. Pardubičky mají na svém účtu po dvou kolech plný počet bodů. Tři z přírodní trávy a stejný počet z umělého svitavského povrchu.
• Stačil na ně sám. Hlinecký útočník Tomáš Bouška porazil letohradskou rezervu. Domácí mladíci sice dvakrát na jeho gól odpověděli, ovšem na hattrickovou trefu už recept nenašli.
• Neprůstřelnou vestu si oblékl Lukáš Kudláček při debutu v chrudimském béčku. V derby s Heřmanovým Městcem udržel čisté konto, o které se přičinil několika výbornými zákroky.

PÍSKOT
• Neverending Story. Holičtí příznivci si nemusejí chodit do videopůjčovny pro film Nekonečný příběh. Na hřišti jim ho opakovaně promítají vlastní fotbalisté. Nevyhráli v divizi ani v krajské domácí premiéře…
• Dlouhá „zívačka". Moravany v Poličce propadly na celé čáře.

STŘELCI
1.  Stejskal (Polička) 4
2. T. Bouška (Hlinsko) 3
3. – 8. Zeman (Litomyšl), Šebek (Třemošnice), Souček (Choceň), Formánek (Moravany), Pešek (Č. Třebová), Starý (Pardubičky) 2