Sobota 10.15: FK Pardubice (2. místo, 62 bodů) – SK Roudnice nad Labem (4. místo, 50 bodů).

Nad případným postupem ze druhého místa pardubický trenér Martin Svědík ale v současné chvíli vůbec nehloubá. „Neřeším to. Nejdřív si musíme uhrát to druhé místo, pak se budu zajímat, jak to vypadá. Dřív ne."

Druholigový Most zatím nedostal od licenční komise požehnání na další ročník. Pokud neuspěje 19. června s odvoláním, otevře se cesta nahoru pro druhý tým ČFL.
Ke stříbrné pozici mají Pardubice nejblíže, na první pohled to vypadá jako formalita. Kunice ztrácí pět bodů, k jistotě stačí získat v jednom z posledních dvou kol jediný bod.
Pardubický Martin Svědík ale nic podceňovat nechce. „V první řadě se musíme soustředit na sebe, na náš výkon, abychom vítězstvím potvrdili druhé místo. V České Lípě se nám to před týdnem nepovedlo, takže věřím, že uspějeme teď."

Roudnice přišla oproti podzimu o dvě své hvězdy. Ve třetí lize musí válčit bez střelce Ibeho i záložníka Tomáš Kuchaře. „Když se musíte obejít bez takových hráčů, musí to být znát. Na druhou stranu do Roudnice přišli jiní, obranu posílil třeba Macháček," vzpomněl pardubický kouč na beka, který v úvodní části sezony nastupoval za Letohrad.
V Roudnici navíc zůstal bývalý středopolař Slavie Praha nebo Mladé Boleslavi Tomáš Hrdlička. Svědík si přínos třicetiletého mazáka moc dobře uvědomuje: „Je dobrý při standardních situacích, ostatně celé mužstvo z nich střílí  docela dost gólů."

Přestože na jaře neoslňuje žádnou dlouhou vítěznou sérií, řadí Svědík Roudnici k top týmům třetí ligy: „Rozhodně jde o soupeř z té nejsilnější kategorie, jaká se dá ve třetí lize potkat. Patří do stejné skupiny jako Chrudim, Kunice a na jaře Chomutov. V ČFL si stejně nemůžete soupeře moc vybírat," říká kouč druhého celku třetí ligy.

Pardubický soupeř si poslední kolo předehrál, takže si na východě Čech odkroutí poslední zápas sezony. Odpustí si nepopulární taktiku „beton" a zkusí si fotbal ještě užít? „Doufám, že to tak bude. My si ale musíme umět poradit, ať přijede soupeř s čímkoliv," neláme si hlavu trenér Martin Svědík. Jestli se mu na včerejším tréninku nikdo nezranil, bude mít v sobotu  k dispozici kompletní kádr.