„Musím přiznat, že jsme se na soutěž družstev zaměřili. Je relativně nová a v nám se v předchozích dvou dílech nedařilo. Takže to byla pro nás priorita,“ říká mluvčí rodinné party Aleš Horčička.

Spravedlnost viděla…

Svůj tým nazvali podle příjmení svého klanu. A další „součástky“ promazaného stroje z Holic byly jeho otec Luděk a maminka Miroslava. Jak je na první pohled znát, v této partě chybí podzimní premiant Zbyněk.

„Chtěli jsme, aby v týmu figuroval nějaký ženský prvek, tak jsme zvolili mamku. Navíc z časových důvodů v začátku podzimu brácha nemohl tolik sledovat fotbalové dění a TIP lize se naplno věnovat,“ vysvětluje.

Poprvé jméno Horčičkovi vylétlo do čela už po třetím kole. A hodně hodně dlouho se hřálo na výsluní.

„Stála za tím vyrovnanost tipů. Přitom jsme nedávali vždy stejné, k čemuž soutěž družstev nabádá. Nemyslím si, že bychom tipovali nějak výrazně na překvapení nebo remízy, kterých se událo hodně,“ odhaluje tajemství budoucího úspěchu.

Jenže po dvanáctém kole bylo u Horčičků pořádné dusno. Tým ztratil během deseti zápasů vedení o osmnáct bodů.
„Usnuli jsme na vavřínech. Známí už nás poklepávali vítězně po ramenou. Musím přiznat, že jsme předposlední kolo podcenili. Mohli jsme tipovat opatrněji. V naší situaci nebylo potřeba dávat odvážnější tipy,“ přiznává kapitán Luděk Horčička.

Nakonec nebyla spravedlnost slepá. V posledním kole Horčičkovi smazali tříbodové manko a zásluhou lepšího bodového růstu zvítězili.

„Předpokládali jsme minimální rozdíl, a to se potvrdilo do puntíku,“ podotýká Luděk Horčička.
V jednotlivcích skončil třetí, když měl stejně bodů jako vítěz. Miroslava obsadila pátou příčku, Aleš byl sedmý.

Linha "věčně" druhý

Smolař. Jiné slovo pro něj neexistuje. Milan Linha tipuje nejen sám za sebe ale také za další dva členy své rodiny. Sám skončil druhý, když měl stejně bodů jako vítěz. Hanu Kužilkovou vytáhl na osmou příčku a Petra Linhu na devátou. V soutěži týmů hráli za FK Pardubice A a k celkovému triumfu mu chyběl jediný bod.

„Musím přiznat, že už dlouho nebyly tak nevyzpytatelné výsledky jako nyní. Většinou jsem trefil pět zápasů. Já se striktně vyhýbám remízám, což mě asi stálo prvenství v obou soutěžích. V posledním kole jsem hrál na jistotu a s celkovými výsledky jsem na výsost spokojen,“ tvrdí Milan Linha.