Lvíčata na východě Čech trénují již od pondělí, když využívají více hracích ploch ve městě. Během dneška trénovali v areálu hradecké Slavie za přítomnosti dětí ze ZŠ Sever, které jsou členy místní Regionální fotbalové akademie.

Vstupenky na utkání jsou stále k dispozici na webu ticketportal.cz v cenových kategoriích 150 a 100 korun, o vstupenky pro organizovanou mládež (fotbalové kluby + školy) lze zdarma žádat ZDE.

V pátek pak sehrají modelový duel proti ligovém celku FC Hradec Králové. Ten však bude probíhat za „zavřenými dveřmi“ a fanoušci na něj nebudou mít přístup. „V rámci reprezentační pauzy je pro nás přátelský zápas s národním mužstvem U21 zajímavým zpestřením přípravy před pokračováním ligových zápasů,“ uvedl hradecký asistent trenéra Stanislav Hejkal.

close Český reprezentační tým do 21 let během středečního tréninku v Hradci Králové - 15. listopadu 2023. info Zdroj: se svolením FAČR zoom_in Český reprezentační tým do 21 let během středečního tréninku v Hradci Králové - 15. listopadu 2023.

Národní tým kouče Jana Suchopárka půjde do přátelského zápasu proti Slovensku po nepodařeném vstupu do kvalifikace o Euro. Češi nejprve prohráli 1:2 na Islandu. Následovaly dvě domácí remízy s Walsem (1:1) a s Dánskem 0:0.

„Zápas se Slovenskem bereme se vší vážností. Vstup do kvalifikace nám nevyšel podle představ, mužstvo chceme během listopadové přípravy konsolidovat a připravit na pokračování kvalifikace, v níž se v březnu doma utkáme s Islandem,“ řekl po oznámení nominace Suchopárek.

Všichni, včetně trenéra, už se těší na nový Malšovický stadion. „Samozřejmě se moc těšíme na krásné prostředí nového stadionu v Hradci Králové a skvělou atmosféru, která zde panuje i při ligových zápasech a platilo to také pro naši ženskou reprezentaci,“ dodal trenér Suchopárek.

Pardubické trio

Do nominace se tentokrát nedostal nikdo z hráčů FC Hradec Králové, pouze mezi náhradníky jsou záložník Petr Juliš a útočník Daniel Hais. Diváci však nemusí zoufat. V akci uvidí další zajímavé borce. 

V Suchopárkově výběru nechybí Václav Sejk, Patrik Vydra či pardubické trio Denis Halinský, Marek Icha, Antonín Kinský. Poslední jmenovaný se do reprezentační jednadvacítky vrací po dlouhých osmi měsících, kdy laboroval se zraněním, navíc jeho pozice v Pardubicích nebyla ideální.

„Hlavní je, že mě teď už nic zásadně nelimituje. Vše by mělo být na dobré cestě, chci se zase prát o místo v bráně. Ale poslední měsíce nebyly jednoduché,“ přiznal mladý gólman pro stránky fotbal.cz.

close info Zdroj: FAČR zoom_in