Dámy a pánové, všichni příznivci holického fotbalu, dnes na vaše hřiště dorazí choceňsko – svitavský soubor z Cerekvice nad Loučnou. Asi takto by se dal charakterizovat kádr nováčka krajského přeboru, který ještě nedávno hrával I. B třídu.

Sobota 17.00: SK Holice (1. místo, 45 bodů, skóre 42:16) – Slavoj Cerekvice nad Loučnou (4. místo, 35 bodů, skóre 32:24). Na podzim: 5:0.

Zatímco holický tým na jaře ztratil tři body, tak dnešní soupeř  ještě o dva více.
„Cerekvice zkraje jara dvakrát zvítězila o gól s týmy ze spodku tabulky. Navíc porazila venku Lanškroun, a ten zrovna zatím jako jediný sebral body Svitavám. Pak remizovala s Dobříkovem ale to je úplně jiný tým než na podzim. Následovala prohra 0:2 ve Svitavách a tam málokdo bude bodovat. Poslední utkání zvládla doma na jedničku a ne zrovna s lehkým soupeřem. Chrudimské béčko porazila 3:0,“ prokázal přehled o soupeři holický  trenér Jiří Tesař.

Vzpomínáte na podzim? Z Cerekvice dorazila šokující zpráva. Holice znemožnily ambiciózního nováčka pětigólovým debaklem!
„Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že pojedeme domů s pětigólovým úlovkem. Avšak po dvoubrankovém manku se soupeř už na nic nezmohl. Myslím si, že hru trochu vychladil. Asi každý tým, který prohrává o dva góly je zaskočen. Takový výsledek se nelehce obrací. To jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli i v Dobříkově,“ pousměje se holický generál.

Jak již bylo naznačeno vedoucí krajského přeboru prohrál v minulém kole v Žamberku. Vždy po nevydařeném vystoupení přichází na řadu pohovory či změny v sestavě.

„Taková prohra v boji o zlato se hůře vstřebává. Ale myslím si, že jsme si to vyříkali a nyní už se soustředíme na další zápas. Z každé chyby je třeba se poučit. Měl jsem pohovor s kapitánem a vím, že tým chce zase vyhrávat. Změny v sestavě budou. Vykartoval se Pištora a zdravotní problémy má Jedlička. Mám dvě varianty sestavy, rozhodnu se těsně před zápasem,“ říká Tesař.

Po  minulém utkání si nebral servítky vůči obraně. Doslova prohlásil, že pokaždé, když se Žamberk přiblížil k šestnáctce smrdělo to gólem…
„Ano obrana dostala za uši, ale je to stále nosný sloup našeho týmu. Jsem přesvědčen, že máme jednu z nejlepších obranných řad v soutěži. Věřím, že kluci mají už všichni to špatné vybráno. Chci po nich, aby kombinační fotbal hráli již od zadních postů a to občas pramení v chyby. Ono, když se podíváme na náš vrcholový fotbal, tak kolikrát všichni žasneme, čeho jsou hráči schopni,“ poukazuje trenér.
Když už se sem tam nějaká chyba vzadu udělá, měla by se vykompenzovat v ofenzivě. Jenže Holicím v poslední době zvlhl střelecký prach. Za tři kola daly jen tři góly.

„Největší problém máme ve finální přihrávce. Občas až moc kombinujeme, místo toho abychom se už soustředili na zakončení,“ vysvětluje holický kormidelník.
Krajský přebor je ideální soutěží pro prvoligové futsalisty.  Torf Pardubice, kde hrají tři holičtí fotbalisté, už vypadl z play off. Trenérovi  mohl spadnout kámen ze srdce.

„To že Torf skončil mě nepotěšilo. Jsem velkým příznivcem futsalu a jako Pardubák mu fandím. Navíc několikátým rokem trénuji jeho týmy U16 a U18.  Na druhou stranu musím ale říct, že jsem rád, že se futsalisté mohou nyní soustředit jen na velký fotbal,“ přiznává Tesař.         Tip Deníku: 1