VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníků najdete ZDE

Chcete více podrobností? Hodnocení divize, kdo byl smolařem kola anebo komentář ke krajskému přeboru? Vše najdete na straně 16 vydání Deníků v Pardubickém kraji nebo v elektronické verzi vydání našich novin.

Vysoké Mýto – Živanice 0:1
Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Do zápasu jsme vstoupili trochu oslabeni, proběhly nějaké nemoci, takže příležitost dostalo hodně mladých hráčů. Samozřejmě, že Živanice jsou kvalitní mančaft a byl to pro nás těžký zápas. Ještě navíc to vyvrcholilo vyloučením Konečného. I přesto si myslím, že jsme bojovali, snažili se o co nejlepší výsledek, jednou jsme inkasovali a nedokázali jsme na to odpovědět. "
Josef Košátko, trenér TJ Sokol Živanice: „Očekával jsem typické venkovní utkání, kde se bude bojovat o každý kousek hřiště. Vysoké Mýto nás ale trochu zaskočilo, neboť nastoupilo v omlazené sestavě. Domácí hráli z hlubokého bloku a my jsme od první minuty dobývali jejich pokutové území. Dá se říci, že se hrálo na jednu bránu. Po vyloučení Konečného naše převaha ještě vzrostla, bohužel vinou špatné finální a předfinální fáze jsme udržovali soupeře v naději až do konce střetnutí. Získaných třech bodů si vážíme, ale spokojeni s útočnou fází rozhodně být nemůžeme."

Náchod – Trutnov 0:0, pen. 4:5
Radovan Hromádko, sportovní manažer FK Náchod: „Opět se nám nepodařilo vyhrát, což všechny mrzí, protože jsme si na Trutnov věřili. První půle nebyla taková, jak bychom si představovali, ve druhém poločase, po dvou minutách váhání, kdy jsme mohli být potrestáni, jsme měli hru pod svou kontrolou. Z velkého tlaku jsme ale bohužel nedokázali proměnit ani jednu z několika velkých šancí."
Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „V prvním poločase jsme byli suverénně lepší, po pauze měl více ze hry soupeř. Celkově bylo na obou stranách po několika šancích, ale střelci tentokrát zklamali. Nás těší, že jsme konečně, na čtvrtý pokus, prolomili penaltové prokletí."

Týniště – Č. Třebová 1:0
Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Z naší strany to bylo úplně něco jiného, než ve Dvoře Králové, kde jsme herně úplně propadli. Hráli jsme dobře a šli za ziskem třech bodů. To se nám podařilo v 90. minutě, kdy se k nám přiklonilo štěstí a vstřelili jsme rozhodující gól. Hráče chválím za to, že celý zápas pracovali a dočkali se zasloužené odměny. Dobře jsme věděli o kvalitách soupeře, a proto jsme jej drželi na uzdě a pozorně bránili. Za vítězství jsem moc rád. Je to povzbuzení do dalších kol."
Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: „Kdybychom dostali branku z největší šance utkání v desáté minutě, tak bychom ještě mohli reagovat, ale dostat gól v nastavení a ještě z odraženého míče je tragédie. Přijeli jsme s jasným cílem neinkasovat, což se nám devadesát minut dařilo. Nemohu však být spokojen s útočnou fází. Většinu rychlých protiútoků jsme řešili špatně a někdy zbrkle. Ve finální fázi nám chyběl klid a jenom tři střely mezi tyče jsou toho důkazem. Teď se musíme nachystat na další těžké utkání ve Dvoře Králové."

Ústí n. O. – Turnov 2:2, pen. 2:3
Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Domácí zápas se nám opět moc nepovedl. V prvním poločase jsme hráli aktivně, měli jsme více ze hry, ale nedokázali jsme si vytvořit žádnou větší gólovou šanci. Kdežto soupeř nám z prvního nebezpečného brejku dal gól, což s námi zatřáslo. Do druhé půle jsme chtěli být rovněž aktivní, ale soupeř dal gól na dva nula. Jsem hrozně rád, že to kluci nezabalili a utkání dotáhli do remízového stavu. Na penalty jsme tentokrát úspěšní nebyli."

Pardubice B – Jablonec n. J. 1:4
Kamil Řezníček, trenér FK Pardubice B: „Utkání jsme výsledkově a ani herně nezvládli. Soupeř se u nás představil ve velice dobrém světle. Má dobře poskládané mužstvo z hráčů ligového Jablonce nad Nisou, jehož je farmou. Musím přiznat, že jsme za protivníkem hodně zaostávali. Velký rozdíl byl především v přechodové fázi. Hosté hráli jednoduše, přímočaře a důrazně- My jsme se naopak prezentovali zdlouhavou, nepřesnou a hlavně neúčelnou hrou. Po víkendu tak máme znovu hodně věcí k řešení a zamyšlení."

Letohrad – Dobrovice 0:2
František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Již před utkáním jsme věděli, že nás čeká pravděpodobně nejlepší celek soutěže a chtěli jsme soupeři roli favorita co nejvíce znepříjemnit. Řekl bych, že se nám to do jisté míry i povedlo, ale i přesto byl rozdíl mezi oběma týmy patrný. Pro nás to byla obrovská škola a takovými zápasy se můžeme posunout zase o kousek dál. Že se utkání určitě líbilo svědčí i to, že nebývá zrovna zvykem, aby diváci poděkovali a zatleskali domácím hráčům po prohraném zápase."

K. Hora – Dvůr Králové 3:1
Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové: „Po herní stránce to od nás nebyl špatný výkon, ale domácí nás jednoznačně předčili v efektivitě. Do utkání jsme vstoupili aktivně a během první čtvrthodinky si vytvořili tři nebezpečné příležitosti, bohužel bez gólového vyjádření. Jak už to tak bývá, zanedlouho nás stihl trest, kdy se domácí po autovém vhazování a nedůslednosti v naší defenzivě ujali vedení. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, ale byli to opět domácí, kdo dokázal navýšit náskok, a pak už si bez větších problému vítězství pohlídali. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout vynikající výkon trojice rozhodčích."