Hryzlo ho ve svalu. Po pauze se Petráň vrátil a skóroval

Pardubice – Pokud jde o góly FK Pardubice, často v nich má prsty útočník Michal Petráň. Po podzimu je ve FNL nejlepším střelcem východočeského týmu, ale v zimní přípravě ho vyřadil zdravotní problém. Teď už je zpět.

6.2.2018

Utkání Fortuna národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a 1.FK Příbram(v černozeleném) na hřišti pod Vinicí v Pardubicích.Foto: Deník / Jeníček Luboš

V zimní Tipsport lize stihl odehrát dva zápasy a vstřelit gól Znojmu. Pak přišlo zranění. „Při tréninku mi hryzlo ve svalu, potom mě to táhlo,“ popisoval Petráň moment, který ho na týden zcela vyřadil z tréninkového procesu.

V dalších dvou zápasech, v nichž chyběl, Pardubičtí ani jednou neskórovali. Až v duelu proti Mohelnici se prosadili osmkrát. U sedmi gólů ve druhém poločase byl na hřišti právě i Petráň. Sám zapsal dvě trefy. „Je to super, po minulých zápasech jsme to trochu napravili. Je jenom dobře, že jsme dali tolik gólů,“ řekl pětadvacetiletý útočník.

Náskok Pardubic mohl být již po první půli vyšší. „Měli jsme vést třeba 4:0, ale tutové šance jsme neproměnili. Gól Petra Rybičky byl asi zlomový, po přestávce jsme pak přidali další,“ poznamenal Petráň, jenž se v týdnu před zápasem vrátil do běžného režimu s týmem.

„První dva dny jsem trénoval individuálně, od středy potom už naplno s týmem. Snad už to bude dobré,“ potvrdil.

„Stav jeho svalu nás pochopitelně trápí. Pro nás je důležitým hráčem, který umí dávat góly. Teď vstřelil dva, další mu navíc nebyl uznán kvůli ofsajdu,“ uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Finále: Prokleté liché čtvrtiny Pardubic

Svitavy, Pardubice /FOTO/ - Final Four basketbalistů ve Svitavách: Pardubičtí obři doplatili na příšerné vstupy do obou poločasů.

ČSSD povede Hamáček. Ve volbách porazil Zimolu

Hradec Králové /FOTO/ - Novým předsedou ČSSD se stal dosavadní místopředseda Jan Hamáček. Delegáti mimořádného 40. sjezdu strany ho zvolili v neděli odpoledne, svůj hlas mu dalo 272 z nich. Jeho konkurent Jiří Zimola dostal 224 hlasů.