Ze čtyř zástupců si nejlépe vedl FK Přelouč, který je jako nováček na druhém místě. V horní polovině jsou i Moravany, ač prohrály doma s Moravskou Třebovou. Pokles formy zaznamenalo Staré Hradiště, které inkasuje nezvykle hodně branek (celkem 20). Víc inkasovala jen Choceň B (22).

„Cerekvice nás přehrála ve středu pole a dostala nás pod tlak. Na její vedoucí gól jsme ještě odpověděli, ale po vyloučení Tamchyny jsme v deseti už na soupeře nestačili,“ posteskl si trenér Jaroslav Mudroch.

Předposlední místo patří Valům. Se šesti body jsou ve společenství Načešic, Moravské Třebové a Chocně B. Pokud nezačnou alespoň doma vyhrávat, nečeká je radostná perspektiva.

V minulém kole Přelouč hostila doma Choceň B. Výhra 3:0 potěšila, ale mužstvo výkonem nenadchlo.
„Byl to určitě nejslabší celek, se kterým jsme se v I.A třídě střetli. Chtěli jsme zápas co možná nejrychleji rozhodnout, aby se dostali do hry méně vytížení hráči, ale dlouho to nešlo,“ sdělil přeloučský trenér Václav Slavík.

Moravany prohrály s trápící se Moravskou Třebovou 2:3. V 51. minutě prohrávaly 0:2, aby o deset minut později byl stav 2:2. Zkušený soupeř nakonec sedm minut před koncem rozhodl o svém vítězství (3:2). Škoda.

Valy odcestovaly do Letohradu bez bratří Bažantů. V poločase vedly 1:0 gólem Hačka, ale po přestávce soupeř skóre rychle otočil a těsné vedení si již uhlídal.

V příštím kole slibuje zajímavou podívanou derby FK Přelouč – Sokol Staré Hradiště (so 16).