Pamatujete na jméno Numira Cassa Tomba z Básnické ságy? Parťákům na koleji se zdálo být dlouhé, a tak kluka „from Bujumbura" přejmenovali na Mirečka.  Od té doby většina občanů černé pleti, kteří přijdou do České republiky, mají o přezdívku postaráno. Naposledy se jí dočkal Axel, exotická posila Holic. Debut si odbude proti semilskému týmu. Pardubická juniorka bude čelit obrovské síle lídra.

Sobota 16.30: SK Holice (16. místo, 1 bod, skóre 3:20) – SK Semily (15. místo, 4 body, skóre 5:13).
Pozvánku na utkání nelze začít jinak. Již od úterka holický trenér napíná naše čtenáře. Naznačil, že jeho tým posílí zahraniční fotbalista. V divizní soutěži se jedná o exotickou posilu…

„Ano, jedná se opravdu o exotickou posilu, přímo z Francie, kterou do Holic přivedl hlavní sponzor. Je to jednadvacetiletý mladík černé pleti jménem Axel. U nás jsme mu dali přezdívku Mireček a do kádru zapadl bez problémů. Co se týče jeho fotbalového působení, tak jako hrál žákovskou ligu za Paris Saint Germain, dorosteneckou ligu okusil ve Fulhamu.  A v mužích hrál naposledy třetí francouzskou ligu. Naopak směrem ven z našeho klubu jde Semerád," objasňuje holický trenér Jiří Tesař.

Nezbývá si položit otázku. Mají se Axela soupeři bát? První se mu postaví Semily.
„Vzhledem k tomu, že je to klasický útočník, bude jeho úkol zcela jasný. Chceme začít dávat góly. On prostě musí střílet branky. Ale musí se umět prosadit i sám. Podobný typ nám chyběl. Kdyby předváděl výkony jako exotický útočník Ansuma z Dobrovice, byl bych velice spokojen," zasnil se holický lodivod.

Holicím už hoří koudel u zadní části těla. Rovněž jejich dnešní soupeř se krčí u spodku tabulky.
„Semily jsou pouze o stupínek výše než my a tedy z papírového hlediska by to pro nás měl být nejlehčí soupeř. Ale je to pouze na papíře a proto nechceme a ani si nemůžeme dovolit protivníka podcenit. Jde do tuhého a tento zápas je o šest bodů. Jsme v situaci, kdy prohra by pro nás mohla znamenat už poměrně velké existenční potíže. Musíme být tým a na hřišti to podle toho musí vypadat. Klukům stále věřím," burcuje na dálku Tesař.

Jeho tým se počtvrté v této sezoně představí domácím divákům. Stále čeká na první gól. Neřešitelným problémem je pro Holice, když inkasují jako první. Takže stačí vstřelit gól dříve než soupeř…
„Recept na vítězství by to asi byl. Ale dát gól jako první nemusí vůbec znamenat, že vyhrajete. Je spousta obratů v zápasech, kdy se skóre otočí třeba až v posledních minutách. Pro nás je úkol jasný. Pokud možno naplno bodovat. Jak se říká: dát o jeden gól více než soupeř. Bylo by super, kdyby nás podpořili ti fanoušci, kteří klukům věří. Ti druzí nás bohužel zatím jen pomlouvají a urážejí," zakabonil se Tesař.
Tip Deníku: 1

Sobota 14.00: SK Viktorie Jirny (1. místo, 21 bodů, skóre 20:2) – FK Pardubice B (10. místo, 8 bodů, 13:13).
Vizitka dalšího soupeře pardubické juniorky? Trojnásobný vítěz divizní skupiny B. V loňské sezoně nasbíral 79 bodů, v předloňské 76 bodů a v ročníku před tím 78 bodů. Z toho je patrné, že ani jednou nereflektoval na postup. Zřejmě už ho nikdo v béčku nechtěl, a tak nahání hrůzu soupeřům v céčku. Po sedmi kolech neztratil jediný bod a inkasoval pouze dvakrát.
„Jedná se o velmi silný mančaft. Já ale nechápu jednu věc. Proč se každý rok vytahuje na divizní  soupeře, když by se měl měřit v ČFL s týmy podobné kvality," kroutí hlavou pardubický trenér Jaroslav Míchal.

Přes ukrutnou sílu to jsou stále jen lidi z masa a kostí. A víte co se říká o náhodě?
„Pochopitelně neházíme flintu do žita předem. Posílit se o hráče áčka nemá cenu a teď to vlastně to ani nejde. Odjíždíme se třemi cíli: neudělat ostudu, nedostat mnoho gólů a dohrát v jedenácti," má jasno pardubický kormidelník, který ještě dodává.

„Budeme hrát ze zajištěné obrany se snahou aktivně napadat soupeře. Nesmíme se dopouštět zbytečných faulů, aby se protivník nedostával k zahrávaní standardek. O dalších vlivech bych nerad mluvil. Myslím si, že tak kvalitní tým nepotřebuje žádnou pomoc zvenčí."
Tip Deníku: 1