Palce budeme držet i Rosicím nad Labem a Moravanům. Oba tyto týmy by měly okupovat střed tabulky. Nepovedený podzim měly Valy, které potřebují zvládnout
první polovinu jara a vystoupat z nebezpečného pásma sestupu výš. Valy o víkendu nehrají, na žádost soupeře z Králík svůj první zápas mají odložen na 1. května. Duel tudíž nebude hodnocen v Tip lize Pardubického deníku.

Dolní Újezd (7. místo, 18 bodů) – FC Titanic Srch (1. místo, 34 bodů). Sobota 15.00 hodin. Vedoucí tým tabulky bude na jaře velkou neznámou. V hráčském kádru došlo k pohybu hráčů, zacelit bude třeba díry za Šmerala, Pavlíčka, T. Velinského, J. Velinského… Novým trenérem je Michal Šmíd. Luboš Pilař, asistent trenéra: „ Se Živanicemi jsme se nedohodli na hostování Peterky, musíme hledat dál. Na jaře jsme vyhráli nad soupeřem ze Svitavska 4:1, ale v Dolním Újezdu to nebude jednoduché. Nováčky týmu jsou Žurek a Bříza, oba by měli být posilami.

Sokol Staré Hradiště (3. místo, 28 bodů) – 1. FC Žamberk (4. místo, 22 bodů). Sobota 15 hodin. V posledním utkání v Žamberku jsme cítili křivdu (1:2), o to víc jsme odhodlání soupeři prohru oplatit. K dispozici již budou Novák z Hlinska a Strejček z FK AS, chceme navázat na podzimní výsledky a doma v Hradišti předvést kvalitní výkon,“ sdělil včera sekretář Starého Hradiště Luboš Bašta. Na podzim 1:2.

Sokol Rosice nad Labem (9. místo, 15 bodů) – SK Chrudim (12. místo, 11 bodů). Sobota 15.00 hodin. „Máme několik marodů a někteří hráči jsou pracovně zaneprázdněni. Na Chrudim budeme tudíž oslabeni, ale věřím, že kluci se proti těžkému soupeři vytáhnout,“ sdělil trenér Václav Krupička. A co na to soupeř? „Před jarem jsme si dali základní cíl, co nejdříve opustit sestupové příčky. Podařilo se nám rozšířit kádr, do týmu se vrátili i marodi. Postup na vyšší příčky by tak nemusel být nereálný,“ sdělil sekretář a vedoucí mužstva SK Chrudim Martin Škrha. Na podzim 0:2.

Sokol Moravany (6. místo, 19 bodů) – Sokol Morašice (11. místo, 14 bodů). Neděle 15.00 hodin. „Soupeři máme co oplácet, v Morašicích jsme prohráli 0:1 gólem z problematické penalty, soupeři sudí penaltu odpustil. Závěr utkání byl chaotický, nakonec dostal pozápasový trest gólman Hrubeš, který má zastavenou činnost až do května…,“ sděluje trenér Roman Hendrych, který bude postrádat zkušené borce Hynka a Kubíka, mimo hru je i J. Krpata: „Celou zimu s námi trénovali a hráli dorostenci přípravné zápasy a počítáme s nimi… Soupeři nepříjemnou prohru z Morašic chceme fotbalově vrátit, do branky půjde zkušenější D. Starý, ale i s Guldánem na jaře počítáme,“ sdělil moravanský trenér Roman Hendrych.