Výsledkové zklamání se zrodilo ve Starém Hradišti, odkud si odvezly nečekaně body Morašice. Valy zaspaly první polčas v Dolním Újezdě, po přestavce mocně finišovaly, ale na bodový zisk již nedosáhly.

Rozhodčí Kolbaba (Třemošnice). ŽK: 3:1.
Diváků: 250.
Poločas: 1:0.

Přelouč: Poříz – Ulrych, Hladík, Dušek, Heřmanský – Novák (84. Váša), Jezdinský, Novotný, Janecký – Koch (89. Slabý), Cichra (87. Machačný). Moravany: V. Záleský – Křenek, A. Záleský, Kubík, Houžvíček – Veselý, Imramovský, Lukas, Kopečný (34. Madák) – Fišer, Kříž.

Nováček překypoval bojovností, nešťastný vlastenec A. Záleského mu dodal potřebnou sebedůvěru. Hosté se postupně dostávali do hry, ale vázla kombinace. Domácí mohli zvýšit vedení ve 23. min. Novákem, ve 29. min. míč po střele Hladíka z brankové odvracel Houžvíček. Na druhé straně spálil velkou šancí Po změně Veselý a dělovku Fišera z trestného kopu zlikvidoval spolehlivý Poříz.

Stran se ve vápně skvěle uvolnil Janecký, ale křížná střela těsně míjela moravanskou branku.V 56. minutě přímo z z rohu trefil Veselý z boku tyč,o dvě minuty později trefil tyč i moravanský T. Kříž. Hosté dostali nováčka pod tlak, ale ten statečně odolával a využíval každou příležitost k brejku. Největší šanci k vyrovnání měli hosté v 79. minutě, kdy míč po straně zatáhl T. Kříž, zpětnou přihrávkou našel v ideální střelecké pozici Lukase, který však trestuhodně „gólovku“ zahodil, netrefil branku. Další šance na vyrovnání již hosté neměli, domácí taktickým střídáním těsně vítězství uhájili a získali první cenné body v soutěži.

Staré Hradiště – Morašice 2:3

Fakta
branky: 4. Pecháček z pen., 89. Götz – 21. Ropek, 34. vlastní (Pitterle), 76. Jetmar.
Rozhodčí: Pešek (CR). ŽK: 4:1.
Diváci: 100.
Poločas: 1:2.

Staré Hradiště: Habivský – Hudec, Pitterle, Hejhal, Smutný – Deutsch, Tesner, Vykoukal (66. Hýsek), Řeháček– Pecháček, Götz.

Sokol Morašice: Lněnička – Klement, Chmelík, F. Ropek, Částek, Jokeš, J. Kubeš, Kopecký, Jetmar, Vomáčka, (73. Mach) Burián (90. Famfulík).

Již ve 4. minutě faulovala obrana hostí Pecháčka a hradišťský kanonýr zajistil svému týmu vedení díky proměněné penaltě. Potom Deutsch orazítkoval tyč a ke slovu přišli hosté. Ve 21. min. po centru nepokryl Smutný z druhé vlny nabíhajícího Ropka, a ten hlavou vyrovnal. Domácí přidali, ale neměli štěstí v koncovce.

Ve 34. min. na dlouhý centr vyskočil debutující Pittrle, hlavou usměrnil míč na gólmana Habivského, kterého však zaskočil a byl z toho „vlastenec“. Po přestávce si domácí vytvořili drtivou převahu, vypracovali si i gólové šance, ale bez žádoucího efektu. Hosté v 76. minutě vstřelili Jetmarem z brejku třetí gól a bylo rozhodnuto. V přeposlední minutě již Götz jen skóre korigoval dělovkou z dvaceti metrů.

Dolní Újezd – Valy 3:2

Fakta
branky: 9. a 36. Havran, 17. Svoboda – 64. a 70. M. Bažant.
Rozhodčí Filip (Jamné nad Orlicí). ŽK: 0:3.
Diváků: 100.

Valy: Skalický (46. Jirouš) – Pulpán (46. Veselý), Kačírek, Doležal, Vašíček – Jeřábek, Mzyk, Kubát , Kolman, Hudec – M. Bažant, V. Bažant.

Hostím se nepovedl první poločas. Domácí se ujali vedení již v 9. minutě, když Havran střelou od břevna otevřel skóre utkání. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 17. minutě zvýšil Svoboda hlavou na 2:0 a domácí byli na koni.

Ve 34. pálil opět Havran, ale míč srazil Skalický na tyč. O dvě minuty později Havran přizvedl před valskou brankou míč před Skalickým a stav utkání byl již 3:0. Hosté však nerezignovali. Ve druhé půli usilovali o kontaktní gól. V 70. min. M. Bažant snížil na 3:1, o šest minut později opět M. Bažant zkorigoval na 3:2. V závěru se hosté vyburcovali k závěrečnému náporu, ale vyrovnat se jim již nepodařilo.