V I.A třídě má Pardubicko čtyři zástupce, nově FK Přelouč. Hraje se o dvě postupová místa, třetí celek tabulky má šanci na baráž. Rušno by mělo být v Přelouči, kam se po dlouhých letech vrátila I.A třída.

FK Přelouč – Sokol Moravany (so 17)

Nováčka čeká premiéra ve vyšší soutěži, Moravany věří v bodový zisk.

Václav Slavík, trenér FK Přelouč: Dnes již naostro vstupujeme do I.A třídy a hnes se soupeřem, který si v minulé sezoně vedl velmi dobře a skončil na třetím místě. Moravany ve mně budí velký respekt, doufám, že u našich hráčů ne. Bohužel nebudeme kompletní, Ulrich prodělal angínu a Jezdínského pořád zlobí koleno. Musíme přistoupit k utkání zodpovědně. Nehodláme jen pasívně bránit, jsme spíše útočně laděný tým, a proto očekávám, že v utkání padne víc branek. Víme, že se soupeřem jezdí moravanští příznivci, doufám, že Přelouč nezůstane pozadu a veřejnost přijde naše kluky podpořit. Je zřejmé, že I.A třída klade na hráče vyšší požadavky než I. B třída – toho si musíme být vědomi.

Vladimír Kříž, asistent trenéra Sokola Moravany: Na půdu nováčka jedeme vyhrát i když nám budou chybět zkušení Půlpán a Hynek. Soupeře jsme viděli, ve hře dopředu je silný, velmi nebezpečný je Koch, ve středové řadě dominuje Jezdínský, oporou je samozřejmě Poříz. Přelouč je však velmi zranitelná v obraně, tam vidím naši šanci. Na zápas se těšímea věřím, že si z Přelouče odvezeme body.

Sokol Staré Hradiště – Sokol Morašice (so 17)

S napětím očekávají vstup do nové sezony ve Staré Hradišti. Minulá sezona se moc nepovedla.

Jaroslav Mudroch, trenér Starého Hradiště: Získali jsme Řeháčka ze Zdechovic, ale definitivně padl příchod Hlaváčka z FK Pardubice. Mimo hru jsou Kostka, Bakule a Tomič. Do nové sezony chceme vstoupit výhrou, ale musíme být ve hře trpěliví. Očekávám, že soupeř se stáhne do obranné ulity, ale věřím ve vítězství.

Dolní Újezd – TJ Valy (ne 17)

Hosté vstupují do nové sezony bez své největší opory Budinského a první zápas hrají na půdě soupeře, který jim nesedí.

Vlastimil Čeřovský, trenér Valů: Už se zdálo, že se nám sestava rýsuje, aleještě jsme neodehráli první zápas a už řešíme známé problémy. Bude nám chybět útočník Hačko (dovolená) a to nejen v Dolním újzedě, ale i za týden. Máme náznaky dalších absencí, doufám ale, že další oslabení nás nečeká. Za Budinského hledáme náhradu, ale zatím marně. O soupeři nic konkrétního nevíme, víme, že nás tam žádná procházka nečeká.

Sobotní duely se hlásí do redakce Pardubického deníku ( výsledek, poločas, góly), nedělní ihned po utkání do centrální redakce v Hradce Králové jako loni a další podrobnosti do Pardubického deníku (loňský model, ale s větší iniciativou oddílů). Případné informace na telefonu 724 792 227) – lze využít i e–mail jaroslav.mach@denik.cz.