Takový zájem o utkání ČFL nebývá. Ani následný ohlas, kdy se zmínka o tomto utkání objevila snad ve všech médiích, není běžný. Ale vítězné Pardubice, které v Chomutově vyhrály v 19. kole ČFL 0:1, si sebestředně nemyslely, že ten humbuk se seběhl kolem nich. Všem totiž bylo jasné, že zájem o toto utkání vyvolala premiéra Ivana Horníka na lavičce domácího celku.

Kdo je Ivan Horník, není třeba fotbalovým fanouškům vysvětlovat. Bývalý manažer několika klubů, který proslul zejména jako jeden z hlavních aktérů korupční aféry, za níž „vyfasoval“ kromě finanční pokuty i mnohaletý zákaz činnosti ve fotbalovém prostředí, se oficiálně vrátil do fotbalového dění. Trest mu vypršel a mnoha legendami opředený funkcionář spojil své jméno s Chomutovem, který byl v sobotu další zastávkou FK Pardubice na cestě za body v ČFL.

Výsledek médii proběhl, hosté vyhráli 0:1 a pokračují ve stíhací jízdě za vedoucí Chrudimí, byl ale strach rozhodčích, se kterými to Ivan Horník dříve tak „uměl“, oprávněný? „Rozhodčí odpískali zápas naprosto suverénně,“ rezolutně tvrdí trenér vítězného celku Martin Svědík. Má pravdu. Celý zápas, kdy od 48. minuty dělil soupeře jednogólový rozdíl, ani závěrečný tlak domácích, nebyl sudími nijak podpořen a hrálo se zcela v rámci pravidel.

Paradoxně hůř bylo Pardubickým v Chomutově před rokem. „Když jsem střídal, byl jsem v první chvíli rád, že nebudu muset zažít na hřišti to, co tady s námi dělali loni,“ smál se po utkání střelec jediné branky Lukáš Rešetár. Ale tentokrát to bylo jinak. „Zápas zvládli na výbornou. Byly tam sice některé sporné situace, ale to je v každém zápase, sudí to nemají jednoduché. Na to, že jsme hráli venku, byli vynikající,“ chválil pardubický záložník. Snad taková „rovina“ čeká v Chomutově všechny soupeře. Pak by návrat Ivana Horníka do českého fotbalu nebyl žádným problémem.

(rk)