Seznamte se

Fotbalový klub s názvem AFK Ostřešany byl založen roku 1924. Největším úspěchem je druhé místo v okresním přeboru. S ostřešanských odchovanců hrál nejvýše druhou ligu za VCHZ Pardubice Oldřich Drábek. Aleš Imramovský hraje I. A třídu za Moravany. Loňská sezona se stala pro klub historicky nejúspěšnější. Tři týmy (starší žáci, dorost i dospělí vyhrály své soutěže a postoupily do vyšších. Mužskému áčku se to povedlo po devíti letech snažení.

Obyčejný příběh. Chance arena, léta známa pod označením Střelnice. Na jedné straně tábor domácích příznivců Jablonce a na té druhé červenobílá skupina fanoušků Slavie Praha. Letos ale něco nehrálo. Mezi fandy obou týmů se objevili „narušitelé“ z Pardubicka. Fotbalisté Ostřešan vyhráli v projektu Kopeme za fotbal vstupenky na zápas Gambrinus ligy.


Největší radost z prvoligové návštěvy měl předseda nováčka okresního přeboru FRANTIŠEK HORÁK. Mohl na vlastní oči spatřit svojí milovanou Slavii. Co vidět, on jí mohl i nahlas fandit. I když mezi jabloneckými fanoušky se jednalo o riskantní krok…
Sobota 21. května, 17.30 hodin, na utkání FK Baumit Jablonec nad Nisou vs. SK Slavia Praha dorazili netradiční hosté. Kolik pasažérů pobral autobus vypravený z Ostřešan?
Jelo nás celkem třicet dva. Kromě fotbalistů a činovníků klubu s námi cestovali rodinní příslušníci.

Na základě čeho jste obdrželi vstupenky na prvoligový duel?
V podzimní části soutěže v projektu Kopeme za fotbal jsme obsadili třetí místo.

Opravte mne jestli se pletu. Ve zmíněné soutěži se hodnotí jednak fotbalová a jednak pivní část. Na hřišti vám to až tak nejde, takže jste body doháněly zlatavým mokem?
Přesně tak. Excelovali jsme v množství vytočení piva Gambrinus (usměje se) a ve sbírání víček od lahvového piva stejné značky.

Jaká byla vaše reakce, když jste se dozvěděli, že pojedete na utkání Gambrinus ligy?
Pochopitelně jsme byli nadšeni. Taková příležitost se nenaskytne každý rok.

Povězte, jak to máte v klubu rozdělené. Kolik hráčů fandí Jablonci a kolik Slavii?
Slavii jsem fandil já a můj syn. Jsem totiž od malička kovaný slávista. Jak jsem to pozoroval v hledišti, ostatní kluci byli potichu. Buď jsou nestranní a nebo se báli povzbuzovat (smích).

Pro vás jako zapřísáhlého slávistu to musel být luxusní dárek, není–liž pravda?
Samozřejmě. Zápas jsem si náramně užil. Naposledy jsem byl na zápase Slavie ještě před vojnou. Hrála s Olomoucí a shodou okolností také 2:2 jako nyní v Jablonci.

Už jste to nakousl. Utkání skončilo remízou. Takže jak se vám líbilo?
Skončilo sice plichtou, ovšem Slavia dala ne dvě ale čtyři branky. Rozhodčí je však neuznal. Navíc Jablonci odpustil penaltu. To víte, jako slávista musím svůj tým bránit (šibalsky mrkne).

Čtyři góly v Gambrinus to není zas tak nízký počet, nemyslíte?
Byli jsme rádi, že jsme viděli čtyři góly. Kolikrát je k vidění v Gambrinus lize fotbalová nuda. Ale bylo to dáno tím, že oběma týmům o nic nešla. Utkání nebylo svázané taktikou, mančafty upřednostňovaly útočný fotbal.

Organizátoři projektu Kopeme za
fotbal vám určili, na který zápas se máte dostavit nebo jste si mohli sami vybrat?
Mohli jsme si vybrat, ovšem tento zápas se nám jediný nekryl s našimi fotbalovými povinnostmi. Většina kluků chtěla na utkání Sparty, protože ta ještě hrála o titul. A bylo také v Jablonci.

Prozraďte, jak bylo o vás na jablonecké Střelnici postaráno?
Jedním slovem paráda. Ředitel jabloneckého klubu pan Flodrman nám zajistil pěkné sezení. Měli jsme výborný výhled z hlavní tribuny.