Stop úpadku! Pardubice ve třetí lize zažívají nejhorší období sezony. Třikrát po sobě nevyhrály a dvakrát padly na svém hřišti. Takovou mizérii ještě nepoznaly.

Zatočit s ní chtějí na půdě plzeňského „béčka". Budou se muset obejít ale bez stopera Proroka, který dostal osmou žlutou kartu a dva zápasy vynechá.

Neděle, 10.15: FC Viktoria Plzeň B (10. místo, 35 bodů) – FK Pardubice (2. místo, 50 bodů). Poslední domácí představení Pardubic připomínalo tolik omílaný střet Barcelony s Chelsea v Lize mistrů.
První chtěl dávat góly, jenže si neškrtl. Druhý zase přijel s taktikou, že soupeřově půli je zatraceně nebezpečno a za humny číhá drak. Defenzivní stroj uspěl. Ovčáry na východě Čech zvítězily 2:1.


„Možná to podobné bylo. Největší rozdíl je ale v tom, že my máme do Barcelony pořádně daleko.  Spíš jsem si připadal tak, že všechny věci, o kterých se v kabině bavíme, říkáme úplně zbytečně," byl nespokojený pardubický kouč Martin Svědík.
„Je to sice proti fotbalu, ale Ovčáry přijely s takovou taktikou a vyšlo jim to. Když soupeř nechce pomalu přelézt půlku, je to těžké. Pak je navíc problém, že poslední dobou dostáváme hodně hloupé góly," rozpovídal se trenér.
Celá série se třemi zápasy bez výhry začala ve šlágru proti Chrudimi.

Místo, aby Pardubice třetiligového lídra stáhly o body, dostaly na holou. Prohrály 0:2.
„Chrudim zůstala v hlavách asi až moc a sebevědomí není teď až takové," utrousil Martin Svědík.
K individuálním pohovorům s hráči zatím nesáhl. „Následoval pohovor s celým mužstvem. Když na hřišti někdo nevydá, co by měl, poškozuje kompletní tým," naposledy se Svědík vrátil k posledním nezdarům.
Nyní už myslí v první řadě na plzeňskou juniorku.

Mladí dravci hrají rychlý a kombinační fotbal. „Po herní stránce je to nejlepší juniorka v soutěži. Jsou dobře připravení, čeká nás těžký soupeř," vysekl mladíkům, které vede bývalý ligový fotbalista Jiří Skála, poklonu pardubický trenér.
V nejbližších dvou zápasech bude Martin Svědík řešit závažný problém.

Defenziva nefunguje na sto procent a ještě z ní vypadl její nejzkušenější článek. Kvůli osmé žluté kartě vyfasoval stopku na dvě utkání stoper Tomáš Prorok. „Musí ho nahradit někdo jiný, moc bych nad tím nehloubal," nepřipouští si ale lodivod žádné závažnější potíže.
Prozradil, že vedle mladého Šejvla nastoupí Hudec. „Je na řadě." Překvapivý návrat Martina Tischlera není na pořadu dne.
Dlouho byl na marodce a jen zvolna se dostává do své obvyklé pohody. „Ještě nenastoupil ani za béčko. Budu rád, když si zahraje teď aspoň tam. Kondičně je na tom zatím ještě špatně, na třetí ligu není připravený," poznamenal na adresu stopera pardubický kouč.