Ten už v současné době není tak slavný jako jeho o něco starší sestra.  Nicméně pardubičtí mladíci podporováni dvěma „strýčky“ ve stoperské dvojici  jsou na jaře v laufu a každého zápasu se nemohou dočkat. 

Neděle 10.15: Admira Praha (7. místo, 29 bodů, skóre 25:34) – FK Pardubice B (11. místo, 25 bodů, skóre 34:34). Na podzim: 1:0.

Tip Deníku: 2

Pardubický tým už má s Admirou v letošní sezoně jednu hořkou zkušenost. V podzimní části bušil do soupeřovy obrany jako hluchý do vrat, přesto prohrál.

„Tehdy se stalo to nejhorší, co se mohlo přihodit. Admira dala ve dvacáté minutě gól a od té doby bylo po fotbale. Protivník totiž vylil před svojí bránou pověstný prešovský beton a my jsme se přes něj nemohli absolutně dostat. Zkrátka, když se ujali vedení, úplně opustili  zájem hrát fotbal,“ poukazuje na poznatky z domácího duelu pardubický trenér Josef Krupička.

Jenže projev Admiry venku a doma to je jako kdybyste chtěli porovnat svaly Arnolda Schwarzeneggera a Kyslíka ze seriálu Chlapci a chlapy… Navíc v jejím prostředí by ji za antifotbal příznivci typu Emana Habáska hnali…
„Pražský tým má ve svém kádru řadu zkušených hráčů, kteří umí hrát fotbal. Doufám že zase nezalezou před vlastní šestnáctku,“ přemítá trenér.

Jeho tým, se kterým pracuje druhou sezonu připomíná rostliny.  Jak přijde jaro, tak okamžitě kvete. V loňské sezoně prosvištěl jarem bez jediného ztraceného bodu. A letos o soutěž výše? V pěti zápasech už získal devět bodů za tři remízy a dvě výhry. To je skoro jako za čtrnáct podzimních kol.

„Prvním hlediskem je zimní příprava, která je daleko delší než ta letní. Navíc musíme si uvědomit fakt, že do divize jsme šli jako nováček, prakticky bez zkušeností. Zpátky k vydařené zimní přípravě. V přípravných zápasech se krystalizuje  herní projev, kterým se chceme v jarní části prezentovat,“ vysvětluje Josef Krupička a k tomuto tématu ještě dodává.

„Jako druhý faktor naší jarní úspěšnosti uvádím tah s angažováním řízného beka Zdeňky. S dalším ostříleným borcem Hudcem vytvořili bezvadnou stoperskou dvojici. Navíc svými výkony ovlivňují ostatní kluky kolem sebe. A ti si pak plní svoje obranné úkoly na jedničku.“  
Vypadá to, že v neděli dopoledne je v tomto ohledu čeká perná šichta.

„Chceme vycházet z dobře organizované činnosti s přecházením do rychlých protiútoků. Nebudeme se bát převzít otěže utkání, když to bude zapotřebí. Naším cílem je získat alespoň bod,“ má jasno Krupička.