Krajské fotbalové soutěže se rozjíždějí naplno, po krajském přeboru startují i I.A a I.B třídy. Pozornost však bude upřena na divizní derby v Živanicích. Nově sestavený tým představí dnes SK Holice, kteří se chtějí pokus o nemožné – zachránit divizi. K tomu potřebují dnes porazit Pěnčín/Turnov.

DIVIZE: Sokol Živanice (11. místo, 23 bodů) - Tesla Pardubice (7. místo 24. bodů). Sobota v 15 hodin. oOpět tady máme divizní derby dvou nejlepších fotbalových celků v regionu. Domácí budou usilovat o první jarní výhru.
Martin Svědík, trenér Tesly A: “Čeká nás těžký soupeř s kvalitním kádrem, který zatím nemá, stejně jako my, očekávané výsledky. Oba celky se potřebují výsledkově zvednout. Víme o sobě hodně, myslím, že se vzájemně nemáme čím překvapit. Derby je vždy specifické, rozhodne momentální forma, vůle po vítězství a nasazení. Zdravotní problémy má Petrus, jinak jsou všichni hráči v pořádku.“ Rostislav Macháček, asistent trenéra Živanic: „ S výkonem mužstva v posledním zápasu jsme nebyli spokojeni, a tak dofám, že dnes již budou v naší hře známky zlepšování. Čeká nás kompaktní soupeř, který je veden k modernímu pojetí fotbalu, dokáže být rychlý v kombinaci. Doufám, že všichni naši zranění hráči již budou k dispozici a dokážeme být mnohem nebezpečnější v ofenzívě než v předchozích zápasech. Lukáš Ouředník, sekretář Tesly se ohlíží za minulé vzájemné duely: „V loňské sezoně v krajském přeboru náš B tým se Živanicemi dvakrát prohrál 1:4 a 1:3. Naše áčko sehrálo se Živanicemi loni zápas Českého poháru, ale prohrálo 0:2. Podzimní mistrák Pod Vinicí otevíral í otevíral zrekonstruovaný areál a před početnou návštěvou zvítězila Tesla 2:0 po brankách Škvrňáka a Fidry z penalty. Jak dopadne odveta? To se dovíme dnes odpoledne v Živanicích. Od hotelu Zlatá štika je přistavený autobus, který doveze diváky do Živanic i zpět. Sraz ve 14.15 hodin.

DIVIZE: SK Holice (16. místo, 9 bodů) – Pěnčín/ Turnov (3. místo, 29 bodů). Sobota v 15 hodin. Domácí představí zbrusu novou obrannou čtveřici ve složení Peřina (Letohrad), Kopřiva (Náchod), Ručka (Čáslav) a Baldrych (Tesla Pardubice), v poli jsou nováčky Dvořák a Jiroušek (oba Letohrad) a v útoku je nováčkem Vaculík a hostování pokračuje i Myšákovi. Trenér Dvořák má poprvé k dispozici gólmana Radka Antošíka, který se vrací do Čech z chorvatské Rijeky. Trénuje v druholigové Dukle Praha, v Holicích je na hostování. V kádru nechybí ani tradiční holické opory D. a J. Velinský, Tomáš a Jakub Jedlička, Skalický, Machatý či mladý Valenta. K tomu je třeba ještě široká holická podpora fandů. Znepokojení je zatím nad stavem hrací plochy, která je podmáčená a během zápasu se může snadno proměnit v bláto.

KRAJSKÝ PŘEBOR: FK Slovan Pardubice (10. místo, 21 bodů) – SK Masokombinát Polička (14. místo, 17 bodů). Sobota 14.30 hodin, hř. Ohrazenice. Pro hosty to bude vstupní zápas do jarních odvet. V sestavě mají dvě nové tváře, z Hlinska přišel na hostování Netolický a do kádru se vrací L. Soukal. Po operaci je však Adamča. Nikdo neodešel, očekává se výkonnostní vzestup. Trenér Slovanu Zdeněk Pochobradský: „Budeme postrádat Jana Kovaříka, jehož zranění je vážnější než se původně předpokládalo. Pokud k zápasu přistoupíme tak, jako v Dobříkově a k tomu zlepšíme koncovku, měli bychom vyhrát,“ je přesvědčen trenér Slovanu
FC Titanic Srch (6. místo, 23 bodů) – SK Vysoké Mýto (7. místo, 23 bodů). Sobota 15 hodin. Domácí poprvé doma, po výhře v Moravské Třebové 1:0 panuje dobrá nálada. Domácí budou ale postrádat Šmída. Hosté jsou optimisticky, naladěni, Titanic Srch je prý zranitelný v obraně…
FC Hlinsko (11. místo, 20 bodů) – Tesla Pardubice B (8. místo, 21 bodů). Neděle v 15 hodin. Hlinsko je pod vodou, zda se bude hrát se rozhodne až v sobotu odpoledne. Tesla B je však připravena oplatit soupeři podzimní prohru 0:1 a bude kompletní.