Jedná se o souboj třetího týmu s prvním, který nabízí řadu lákadel. Zde jsou některá z nich:

1. Nejlepší obrana vs. nejlepší útok:
Oba týmy odehrály dvacet zápasů. Skóre Pardubic je 26:15, u SFC zase svítí 53:25. Východočeši se tedy mohou pochlubit nejnižším počtem inkasovaných branek, jejich brankář Milan Knobloch udržel osmkrát čisté konto.

Opava zase již nasázela přes padesát branek, což je jasně nejvíce v soutěži. Jejím nejlepším střelcem je Nemanja Kuzmanovič, který se již v této sezoně trefil třináctkrát.

Pardubice prolomily jarní střeleckou smůlu ve středeční dohrávce, v níž vstřelily Vítkovicím čtyři góly. Svůj sedmý a osmý zásah v sezoně přidal Michal Petráň. „Trochu jsme se nastartovali. Doufám, že to vyjde i proti Opavě. Nečeká nás nic lehkého, ale porveme se o výhru,“ uvedl pardubický útočník.

2. Nastoupí proti „svým“:
Další pikantní přísady do očekávaného duelu. Do Pardubic se poprvé po letním přestupu do Opavy vrátí jako soupeř Joel Kayamba. Fotbalista původem z Konga se v České republice zabydlel, po skvělých výkonech v pardubickém dresu během předchozí sezony neodolal opavské nabídce.

Na druhé straně barikády je pro změnu od zimy obránce Tomáš Čelůstka, který v Pardubicích z Opavy hostuje. A co je podstatné? Může nastoupit i do nedělního zápasu. „Chtěl bych poděkovat Opavě. Víme, že v drtivé většině případů nemůže kmenový hráč nastoupit proti svému týmu. Toho si moc vážím,“ vzkázal šestadvacetiletý obránce.

3. Třetí Pardubice vs. lídr toužící po postupu:
Před rokem skončil slezský klub na třetím místě jen o bod za ostravským Baníkem. Teď je na nejlepší cestě do nejvyšší soutěže, v Opavě stoupá fotbalová horečka, na poslední zápas se Znojmem přišlo přes pět tisíc diváků. Velkou podporu bude mít i v Pardubicích.

Čtyři jarní zápasy Opavy? Čtyři vítězství bez inkasované branky. „Musíme si dát pozor na všechny hráče Opavy. Kluci mají obrovskou kvalitu a dlouho již hrají spolu. Ví, co chtějí hrát,“ upozorňuje Čelůstka.