V utkání s Živanicemi se neobjevily žádné rasistické výkřiky či urážky. Na případné rasistické projevy by okamžitě reagoval rozhodčí Janata coby zkušený bývalý ligový rozhodčí a dnes předseda OFS Pardubice přerušením zápasu či dokonce jeho ukončením. Nic podobného se však nestalo. K žádným rasově motivovaným projevům nedošlo dokonce ani před zápasem či po zápase. Obdobné projevy výbor SK Holice jednoznačně odsuzuje a nehodlá trpět. Pokud by v zápise o utkání rozhodčího Janaty a delegáta svazu Zbroje bylo cokoli uvedeno o rasistických projevech, zřejmě by KFS Pardubice již holický klub potrestal, avšak podle veřejně dostupných informací z internetu bylo klubu SK Holice STK KFS Pardubice po utkání s Živanicemi doporučeno jen toto: „SK Holice se doporučuje zesílení pořadatelské služby v utkáních s předpokládaným rizikovým charakterem“. Z tohoto lze usuzovat, že vyjádření pana Nováka v novinách se nezakládá na pravdě. Utkání sice přihlížela, slovy pana Nováka „parta hochů se svérázným přístupem k fandění“, která pro nás z nepochopitelných důvodů přijela až z Kolína, ale kromě svérázného vzezření a pouštěním dělobuchů či bengálských ohňů daleko od hrací plochy se jinak extrémně nechovala. Z utkání je pořízen videozáznam, který rovněž nezaznamenal jakékoli rasistické urážky a projevy.

Nad jarními výsledky našich fotbalistů také kroutíme hlavou jako pan Novák. Jak jsme mohli doma poztrácet sedm bodů s papírově nejslabšími týmy? Vysvětlení je nasnadě. Takovou marodku jakou jsme měli první polovinu soutěže v Holicích nikdo nepamatuje. Bohužel se nám v průběhu několika zápasů rozpadla útočná a záložní řada. V domácím prostředí v pozici lídra tabulky nám nezbývá nic jiného než útočit, bohužel do zhuštěných obran s mužstvem poskládaným mnohdy z ½ náhradníky je velmi náročné. V zápasech venku se hraje zezadu a na brejky, což nám při tomto složení nejvíce vyhovovalo a dařilo se nám i nepříznivě vyvíjející skóre zvrátit v náš prospěch (Stolany, Moravany). Naštěstí přesně od zápasu s Živanicemi hrajeme s téměř optimální sestavou a máme možnost s papírově silnějšími soupeři hrát v co možná nejsilnější sestavě, kterou nám realita umožňuje. Prošli jsme si počátkem jara několika krizemi, mančaft se zocelil a sám sebe přesvědčil, že i když nehraje v nejsilnějším složení, přesto má svoji sílu a touhu poprat se o co nejlepší výsledek, čehož bylo utkání s Živanicemi jasným důkazem. To že Mirek Jedlička patřil v několika zápasech mezi nejlepší, nesnižuje výkon těch ostatních. Živanice mají možná co do různých ukazatelů kvalitnější kádr, ale i takový Rosťa Macháček v něm má stále pevné místo, takže není to o věku, ale o schopnostech!

Právě v Holicích je konečně po mnoha letech tým, který je poskládán z odchovanců a hráčů z nejbližšího okolí tak jako tomu bylo před 23 lety, kdy jsme postoupili do divize přes vysoce favorizovaný VTJ Hradec Králové. Nechceme nic zakřiknout, nemáme ještě nic vyhráno, ale historie se bude možná opakovat. Holičtí fotbaloví fanoušci by si postup po sedmi letech zasloužili.

Prezidentu Sokola Živanice Jiřímu Novákovi přesto přejeme hodně štěstí a úspěchů v osobním životě i ve fotbale..