Fertig. A teď se přenesme z němčiny do češtiny. Je hotovo! Nad krajským přeborem se zavřela voda. Fanouškům pardubického okresu moc radosti nepřinesl. Dolů se totiž poroučí hned dva týmy. Horné Jelení a Pardubičky obsadily poslední dvě místa a s tím nešlo nic dělat. Nejvíce se dařilo Holicím, které při rovnosti bodů a horšími vzájemnými zápasy s Lanškrounem obsadily bronzovou příčku. Asi největší radost panuje v Moravanech. Ve většině sportů je pobyt těsně pod stupni vítězů tím nejhorším možným scénářem, Kalužovci jsou ale ze čtvrtého fleku nadšeni.

Holice – Polička 3:1
Václav Velinský, trenér Holic: „Hráči měli po představení v Ujezdě zvednutý varovný prst a je potřeba říct, že s posledním utkáním si poradili solidně. Nastoupili jsme s chutí, jen jsme v prvním poločase neproměňovali slibné příležitosti. Naopak kvalitní soupeř hrozil z brejků a jeden po naší chybě proměnil. O poločase byla v šatně nálada jako kdybychom prohrávali ve finále mistrovství světa. Bylo potřeba kluky povzbudit, a to se nám podařilo. Ve druhém poločase už jsme ke kvalitnímu výkonu přidali branky a zápas po zásluze vyhráli. Všem hráčům a celému realizačnímu týmu děkujeme za spolupráci a přejeme jim i sobě sice krátký, ale zasloužený odpočinek od fotbalu."

Pardubičky – Moravany 0:2
Stanislav Procházka, asistent trenér Pardubiček: „Poslední zápas v krajském přeboru nám nevyšel podle představ. Hlavně v prvním poločase jsme byli nevýrazní a soupeř nás přehrával. Ve druhé půli se po přeskupení řad náš výkon zlepšil. Moravany jsme přitlačili k jejich bráně, jenže naší snahu o vyrovnání zhatila penalta za ruku v pokutovém území. Soupeř utkání dohrál v pohodě a nakonec zvítězil 2:0. Chtěl bych spolu s kolegou Pilařem poděkovat všem hráčům, kteří se podíleli na utkáních v jarní části. "
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Celý první poločas jsme udávali tempo hry. Problémem nám však bylo vstřelení branky. Když jsme domácího gólmana překonali, tak jej zastoupil na brankové čáře vždy obránce. Nakonec se nám koncem poločasu podařilo využít chybu domácích ve středu hřiště a na tři doteky jít do zakončení Novákem. Ve druhém poločase měl domácí tým světlé momenty, ale bez ohrožení naší svatyně. My jsme navýšili vedení Hurtou a po zbytek utkání jsme již hru kontrolovali. Děkuji hráčům, že i v posledním zápase realizovali mé pokyny, které je dovedly za vítězstvím. Přeji jim příjemné strávení volna se svými blízkými a 14. července na viděnou…"

Hor. Jelení – Chrudim B 1:3
Tomáš Baťa, trenér Horního Jelení: „Se soutěží jsme se rozloučili se vztyčenou hlavou. V prvním poločase favorit rozjel na naší polovině kolotoč přihrávek a náběhů a my jsme jen tak tak stíhali. Hosté šli do zaslouženého vedení po dvou brejcích, kdy jsme maličko otevřeli hru, a po rohu, když jsme nechali zcela volného hráče vystřelit odražený míč. V prvním půli jsme opět, jako na jaře už poněkolikáté, museli střídat hned dva zraněné hráče, což mělo vliv na výkon týmu. O přestávce jsme si vysvětlili všechny chyby a hlavně že nechceme připustit další debakl. Museli jsme tak zlepšit přistupování k soupeři a nezmatkovat při rozehrávce. Krátce po změně stran jsme přežili několik šancí. Zákroky nám pomohl mladý dorostenec Šumpík, který nám v sestavě zaskakoval poslední tři kola. A vedl si velmi dobře. Pak jsme hru vyrovnali a vstřelili gól. Ve skrumáži po standardce dorazil míč do sítě Michálek. Hosté i my jsme pak vystřídali všechny hráče na lavičce a zápas se ve slušném tempu dohrával. Na konci měl obrovskou šanci Raich ke zdramatizování koncovky. Hosté ale vyhráli zaslouženě. Svým hráčům děkuji, že dohráli poslední zápasy se ctí, ačkoli karty byly jasně rozdány a družstvo díky zraněním připomínalo lazaret."