Byla to show jednoho muže. Pardubický záložník JAN JEŘÁBEK v sobotním utkání ČFL exceloval. Kladno sestřelil čtyřmi góly. Proměnil dvě penalty, jednou se trefil z trestného kopu a po chytře rozehraném rohovém kopu ukázal svoji vynikající střelu. „Čtyři góly za zápas jsem dal tak maximálně někdy v žácích. Už si to ani nepamatuji,“ vykládal po výhře 5:2 šťastný střelec.

Utkání se pro vás moc dobře nevyvíjelo, Kladno dvakrát vedlo. Co podle vás rozhodlo, že se nakonec tak sesypalo?
Podle mě jsme byli celý zápas lepší, Kladno ale mělo skvěle zažité brejky a pořád z nich hrozilo. Hrají za něj mladí a rychlí kluci, několikrát se tam k nám dostali. Bohužel nás dvakrát potrestali. Škoda, že jsme těsně před přestávkou nedali penaltu, to by je myslím srazilo ještě dřív.

Pokutové kopy jsou v Pardubicích letos vaší disciplínou, proč jste na něj nešel vy a přenechal ho Davidu Petrusovi?
Hned jak rozhodčí písknul, tak se na mě David otočil, že si věří a že na ni jde, tak jsem mu to nechal.

A byla to špatná volba, ve druhém poločase jste dvě penalty suverénně proměnil…
(usměje se) No jo, kopu to pořád stejně.

Za podzim jste dal už deset branek, z vašeho týmu jste nejlepší. Plánoval jste v létě, že budete útočit na špičku tabulky kanonýrů?
Vážně jsem tak nahoře? Tak to ani nevím (usmívá se). Vůbec to nesleduji, nikdy jsem moc gólů nedával, takže ani tabulky nehlídám.

Zajímavý byl hlavně váš úvodní zásah, když jste vyrovnával na 1:1. Ostrý centr nikdo ze spoluhráčů netrefil a zapadl do branky. Měl gólman vůbec šanci reagovat?
Chytá se to hodně špatně, jen se nám to ale takhle nedaří kopat. Chceme to tak zahrávat vždycky, ale málokdy to vyjde (usměje se). Spíš takové góly dostáváme, teď to naštěstí vyšlo nám.

Po vaší první brance vydržel nerozhodný stav až do přestávky. Zvyšoval při ní trenér Svědík hlas hodně?
Že by to byla taková bouřka jako jindy, to ne. Spíš jsme si jenom vytýkali nějaké chyby.

Ale po pauze jste se jedné obří hrubky dopustili a Rouček upravil na 2:1 pro Kladno…
Je to tak. David Hudec se chtěl zapojit do útoku, jenže dostal špatnou nahrávku a rázem byla celá obrana otevřená. Kladno šlo do brejku, který proměnilo. Byla chyba, že jsme zbytečně vystoupili ve velkém počtu a nechali za sebou díry.

Kladno se vytasilo s úplně jinou taktikou než většina soupeřů, kteří do Pardubic přijedou. Žádný extrémní beton se nekonal, sympaticky se snažilo hrnout dopředu. Byla to pro vás velká překážka?
 Spíš naopak, pro nás to bylo lepší. Zavírali jenom střed a my jsme se víc dostávali do stran, centrů odsud chodilo docela dost, jenom škoda, že to tam dlouho nepadlo. Jejich hra nám vyhovovala víc, než kdyby přijeli jen vyloženě bránit.

Výsledek 5:2 bude ale pro Kladno hodně krutý, co myslíte?
Asi jo, vypadat to bude blbě, navíc ty tři penalty. Nenapadá mě, kdy naposledy jsme kopali tolik pokutových kopů za jeden zápas. Ale byly podle mě všechny.

Chrudim má na čele obrovský náskok. Napadlo vás, že kdybyste prohráli, mohli byste se pomalu s prvním místem nadobro rozloučit?
Spíš se snažíme soustředit sami na sebe než na Chrudim. Je teď ve velkém laufu a skvěle šlape, ale nás by hlavně mělo zajímat, jak si vedeme my.

Její sílu si vyzkoušíte příští sobotu. Jste rád, že takový zápas přichází na řadu až v úplně posledním kole? Můžete se vyšponovat na maximum, už se nebude na co šetřit…
To máte pravdu, ale zase bych bral o něco lepší počasí a terén. Hlavně doufám, že se nebude hrát na umělce. Kdyby teď najednou nachumelilo, zápasu by to určitě dost ublížilo. Určitě to bude hodně vyhecované.

TRENÉR O JEŘÁBKOVI

Martin Svědík: „Říkám to pořád. Kdyby ty svoje přednosti používal v každém zápase, hrnul se do koncovky, tak těch gólů bude dávat daleko víc. Střelu má výbornou, ale on místo toho neustále vymýšlí nějaké další věci. Jednoduchá přihrávka nebo střelba ze střední vzdálenosti jsou pro něho strašně sprosté.“