Loňské třetiligové pořekadlo „Kdo do Pardubic dorazí, s debaklem se odplazí,“ ve druhém kole fotbalového Ondrášovka Cupu neplatilo ani omylem.
Letohrad byl domácím vyrovnaným soupeřem. Pod Vinicí si hlavně v první půli nevedl vůbec zle.

„Trenér nás na sílu Pardubic dobře připravil a nám se podařilo eliminovat jejich úvodní tlak. První půlku jsme přežili,“ říkal letohradský kapitán Josef Semerák.

Pardubice byly v úvodních pětačtyřiceti minutách dopředu úplně neškodné. „Špatně jsme soupeře napadali. Nechali jsme mu příliš prostoru, měli jsme moc natažené hřiště a z toho vyplývalo, že jsme byli všude druzí,“ byl nespokojen domácí trenér Martin Svědík.

Však také ještě před poločasem sundal ze hřiště ex-letohradského Hundáka, kterému zápas vůbec nevyšel. Za svými bývalými spoluhráči nejvíc kulhal v důrazu. „Byl to lajdácký výkon a na svoji šanci si teď bude muset zase počkat. Bude muset zatraceně zabrat, aby se dostal zpátky do základní sestavy. Nestrpím, aby mi někdo na hřišti vyklusával a pochodoval zpátky, když má zabrat dozadu,“ zvyšoval při zmínce o pravém záložníkovi hlas pardubický kouč.

Místo něho nasadil do hry Kakrdu a po pauze vystřídal i vysokého Fikejze. Do boje vyslal pohyblivého Petruse a efekt se dostavil. „David byl platný pohybem, podržel balón a uvolnil se prostor i pro druhého útočníka Martina Brychtu,“ pochvaloval si Svědík.
Krásná Jeřábkova střela z 55. minuty přinesla Pardubickým vedení 1:0 a do řad domácího mužstva vnesla klid.

„Rozhodlo, že na zemi ležel zraněný Macháček a v tu chvíli jsme hráli o desíti. Není to ale nářek na rozhodčího. Ze hry vyplynula situace a naši hráči na ni nedokázali zareagovat,“ drbal si hlavu trenér Letohradu Jaroslav Veselý.

„Věřili jsme, že ve druhém poločase vstřelíme gól a odvezeme si vítězství, bohužel to nevyšlo,“ litoval letohradský Semerák.
„Bylo zřejmé, že se čeká na první gól. Domácí svoji první příležitost využili, dali gól a uklidnili se. My svoje šance v první půli nedotáhli,“ myslel po vydařené první pětačtyřicetiminutovce na víc Veselý.

Po Jeřábkově zásahu Pardubice připomínaly spícího medvěda, kterému u hlavy zatroubila lodní siréna. Bleskově se probraly, vycenily zuby a najednou měla více práce letohradská defenziva.

„Cením si toho, že se mužstvo ve druhém poločase zvedlo. Jenom škoda, že se nepodařilo dotáhnout nějaké brejkové situace do konce, ale to bych už asi chtěl moc. Jsem rád, že jsme zápas zvládli,“ byl nakonec spokojen domácí kouč Svědík.
Velké šance Kakrdy, Řezníčka a Petruse skončily na vynikajícím letohradském brankáři Kykalovi.

„Ukázali jsme, že když hrajeme na maximum, jsme schopni se kvalitním soupeřům vyrovnat,“ byl na svoje hráče i přes porážku právem hrdý Veselý. Vzápětí ale oznámil nepříjemnou novinu: „Při našem úzkém kádru mě víc než prohra mrzí fakt, že se nám zranili Strasmeier s Macháčkem.“
Do dalšího kola poháru se tak podívají Pardubice a jestli Sparta Praha nevybouchne v Domažlicích, přivítají v září atraktivního protivníka. Letohrad může alespoň těšit fakt, že si neuřízl ostudu a dokázal, že by nemusel ve třetí lize šlapat vodu.