Obojživelník není jen označení pro živočišný druh. Stejný titul si vysloužili sportovci, kteří se věnují dvěma odvětvím. Jedním z nich je futsalista – fotbalistaLUKÁŠ REŠETÁR. Hráč FK Pardubice přispěl dvěma góly a jednou asistencí k vítězství 4:1 nad Karlovými Vary v České fotbalové lize.

Lukáši, nespletli jste si soupeře? Na Karlovy Vary jste totiž vlétli, jako kdyby pokračoval ještě pohárový zápas se Slavii…

 Chtěli jsme nastolit co nejvyšší tempo a pokud možno co nejrychleji vstřelit gól. Zápas se Slavii nás stál mnoho sil a bylo tu nebezpečí, že by nám mohly rychle ubývat. Za nerozhodnutého nebo nepříznivého času by bylo složitější vstřelit gól.

Vraťme se ještě k pohárovému střetnutí. Co jste si z něho odnesli, třeba už pro zápas s Karlovými Vary?

 Tak především to, že se dá hrát s každým. Dovolím si tvrdit, že jsme jí byli rovnocenným partnerem.

Záměr naskočit na Vary vám nemohl vyjít lépe. Po padesáti vteřin jste vedli a vy jste měl na smazání nul velkou zásluhu…

 Přihrál jsem na něj to ano, ale hodně mi pomohl hostující obránce, který centr Honzy Jeřábka místo odkopu nepochopitelně přihrál ke mně. Viděl jsem nabíhat Davida Petruse a tak jsem se nerozpakoval nacentrovat míč.

Na konci první čtvrthodiny jste vstřelil druhý gól vašeho týmu, ale pak jako byste se ze hřiště vytratil. To jste byl tak pečlivě střežen?

 Bylo to dané i tím, že jsem večer před utkáním absolvoval futsalový mistrák. Takže jsem měl ještě míň sil než ostatní kluci. Snažil jsem se proto hrát účelně pro mančaft než sám tahat útoky. Jsem rád, že v prvním poločase dařilo hrát celé pravé straně. Po změně stran si tak Vary musely dávat na ní pozor a já měl o trochu více prostoru.

Zejména v prvním poločase jste si dělali se soupeřem, co jste chtěli. To jste hráli tak dobře nebo Karlovy Vary tak špatně?

 Odvedli jsme dobrý kus práce. Pokračovali jsme v nastoleném tempu ze zápasu se Slavii. Na druhou stranu si Karlovy Vary nevypracovaly žádnou šanci. Hrozily pouze ze standardek. Po jedné před koncem poločasu také snížily tříbrankové manko. Trochu jsem se obával, že je to nakopne, ale nestalo se tak. Soupeř nepředvedl optimální výkon.

Proti Slavii jste zahodil sólo, ve druhém poločase s Karlovými Vary rovněž. Neproblesklo vám při třetí podobné šanci (nakonev využité), že si můžete vysloužit nálepku spalovač?

 Zahozená příležitost proti Slavii mě mrzela hodně, protože jsme mohli dotáhnout zápas k penaltám. Ale promítat si v hlavě tři dny starou záležitost je blbost. Člověk si to nemůže připouštět, navíc v té rychlosti na to ani není čas. Samozřejmě, že jsou hráči, které spálení stoprocentní šance sráží. Já už mám něco odkopáno, takže mě to nijak neláme. I když… V ČFL to byly moje první dvě branky, takže jsem měl nezvykle dlouhý půst. Naštěstí tým šlape, takže se o tom tak nepřemýšlí.

Lukáši pocházíte z Aše, která je kousek od Karlových Varů. Měl jste před utkáním zvláštní motivaci?

 Pár kluků z týmu Varů znám, takže jsme se po internetu trochu hecovali, ale nic velkého. Větší motivaci bych měl třeba proti Plzni, kde jsem řadu let působil.

V pátek večer dva futsalové góly do sítě Brna, v sobotu dva fotbalové do sítě Karlových Varů. Střelecká slina vám o víkendu rozhodně nechyběla?

 To se nedá srovnávat. Ať už obě sportovní odvětví nebo úroveň klubů ve kterých působím. V Era– Packu Chrudim máme nabitý kádr a většinou vyhráváme větším rozdílem. Naproti tomu ve fotbalové ČFL jsou zápasy vyrovnanější a když už se vyhrává tak menším rozdílem. Když to shrnu, jednodušší je dát branku ve futsale.

Minulou středu jste absolvoval celý zápas se Slavii, v pátek večer futsalový mač a v sobotu dopoledne další fotbal bez střídání. Vy snad máte bezednou studnu sil…

 Na zápřah, který vyžadují oba sporty jsem už zvyklý. Po Slavii, která mě stála hodně sil, jsem absolvoval pouze lehký trénink s Era–Packem a poté mistrovský zápas. Jinak jsem sám od sebe regeneroval a více odpočíval. Už jsem také natolik zkušený, abych na tréninku od něčeho upustil. Musím ale přiznat, že minulý týden byl mimořádně náročný.

Zpátky k fotbalu. Čekal jste, že po pátém kole budete mít dvanáct bodů, že doma ze tří zápasů získáte devět bodů při skóre 10:1?

 Na rovinu říkám, že jsem to nečekal. Věřil jsem v sílu mužstva, ale nečekal jsem, že budeme mít takový nástup. Docela se nám herně daří, snad to vydrží.

Docela? Vždyť diváci tleskají i při nepodařené střele letící směr Chrudimka nebo při střídání…

 Jsem rád, že se diváci naučili na naše zápasy chodit. Návštěva proti Slavii byla fantastická a hrát v takové atmosféře požitek. Jen ať jim to vydrží dál. Pokusíme se je fotbalem bavit.