Další utkání čeká pardubický tým již v sobotu, kdy na jeho hřiště přijede SK Kladno, tým, který po svém vzchopení a postupu do Gambrinus ligy zase strukturou soutěží pomalu propadává. Minulý týden si ale Kladenští zvedli sebevědomí, když doma remizovali s Kunicemi, což byl pro ně prestižní souboj. Prestižní proto, že soupeře vede trenér Hašek, který před několika sezonami trénoval kladenský B-tým.

V Pardubicích ale čeká na „Kladeňáky“ odhodlaný a připravený soupeř. „SK Kladno, stejně jako všechny naše soupeře, pochopitelně sledujeme, a i když je to nováček, máme o něm informace,“ říká trenér pardubického celku Martin Svědík.

„V posledních dnech jsme vnímali, jaké tam probíhají trenérské rošády,“ líčí situaci, kdy v rámci podzimní části soutěže mají Středočeši již třetího hlavního trenéra. Po Novákovi a Bustovi přichází Martin Čurda, jen asistent Miroslav Chadima zůstává u týmu na stejném postu.

Ještě před půlrokem hrálo SK Kladno 2. fotbalovou ligu, ale neudrželo se v ní, nezvládlo záchranářský boj se Znojmem. „Herně se Kladno proti minulé sezóně proměnilo, přesto mám pro kluky před sobotním utkáním poznámky o jeho hře. Protože se nám opakovaně nedaří na hřištích soupeřů, je jasné, s čím v sobotu do zápasu půjdeme,“ říká Svědík.

Hodlá se svými svěřenci navýšit bodový zisk a potvrdit, že na stadiónu Pod Vinicí zpravidla body zůstávají. „Je to nutnost, musíme kompenzovat bodové ztráty zvenku, takže v sobotu nic jiného než výhru neberu.“

Po nedělní porážce v Roudnici, která přišla po špatném výkonu v prvním poločasu, se tým připravuje právě na sobotní zápas a ani současná smogová kalamita ho nezbrzdila. „V pondělí jsme měli posilovnu, běhali jsme na pásu,“ popisuje 37letý trenér program týmu.

„Další tréninky se konají ve středu a čtvrtek, potřebuji kluky nechat trochu odpočinout.“ Sezóna v ČFL je velmi dlouhá, a ač se v minulém týdnu pardubickým mistrovský zápas nepovedl, je třeba střádat síly.

„Naši klíčoví hráči jsou velmi vytížení a není to jen o fyzické námaze, tu oni zvládnou. Ale díky dlouhé sezóně, kdy hrajeme pod velkým tlakem a v hlavách máme, že musíme vyhrát každý zápas, se projevuje opotřebení psychické,“ vysvětluje Svědík.

Sobotní utkání se soupeřem, který je aktuálně na 12. místě tabulky, má výkop v 10:15 hodin.

Program pardubických týmů na víkend


Muži A, sobota 10:15: FK Pardubice - SK Kladno (hř. Pod Vinicí)

Muži B, neděle 13:30: FK Pardubice B - SK Převýšov, (hř. Pod Vinicí 2, nebo UMT Ohrazenice)


U-19, sobota 13:00: 1. FC Slovácko - FK Pardubice

U-18, neděle 10:00: FK Pardubice - FK Kolín (hř. Ohrazenice)