Měl být jednou z nejzářivějších zimních posil Mutěnic, účastníka MSFL. JIŘÍ KACIÁŃ nakonec odehrál jen několik zápasů a balil. Hostování z prvoligového Kladna mu skončilo dříve, než původně čekal. S odstupem času tvrdí, že na angažmá na jihu Moravy vzpomíná v dobrém. V hlavě mu zůstane hlavně skvělá parta v kabině.

„Je to těžké. Už jsem se s tím smířil. Je to prostě fotbalový život. Majitel se tak rozhodl. Podali jsme si ruce a všechno je v pořádku. Beru to,“ říká Kaciáň. A důvod brzkého odchodu? Údajně mizivá šance na výhru v soutěži. „Dohodli jsme, že hostování zkrátka ukončíme. Říkal jsem, že je zbytečné se ještě vzdávat. Ale bylo to rozhodnutí majitele. Přijal jsem to,“ pokračuje zkušený útočník.

Odchod z Mutěnic jej mrzí hlavně kvůli spoluhráčům. V kabině poznal výbornou partu, která se mu opouštěla těžce. „Všichni byli fajn. Vždycky to zkrátka nedopadne tak, jak si člověk představuje,“ povzdechl si Kaciáň.

Nyní se jeho zrak upírá domů, na Pardubicko. Jeden z klubů ho oslovil s nabídkou. A jak se zdá, důrazný forvard kývne. Nabízí se mu totiž také možnost, že by si zkusil roli žákovského trenéra. Nová výzva ho láká.

„Je možné, že už zůstanu doma. Moc se mi nechce někde trmácet kvůli kačce navíc. Je tam také mužstvo, které postoupilo do divize, tak uvidím. Co se týká trénování, tak si chci vyzkoušet, jestli na to mám,“ tvrdí odchovanec Tesly Pardubice.
Přesto ještě existuje možnost, že se vypraví za sluncem. V létě se mu má ozvat jeden z kyperských klubů. (re)