Fotbalový víkend je tentokrát ve stínu plochodrážního svátku v Pardubicích – MS juniorů a 60. Zlaté přilby města Pardubic.

DIVIZE:

Tesla Pardubice (13. místo, 9 bodů) – SK Holice 16. místo, 2 body). Sobota v 10.15 hodin, hř. Pod Vinicí.


Domácí bez Sedláka, ale s vírou tříbodového zisku. „Pořád nás trápí koncovka a do zápasu musíme dát všechno, abych zvítězili. Na soupeře moc nekoukám, myslím, že budou na zápas motivováni. Holice jsou na tom hůř. „Brož v týdnu pro zranění netrénoval, D. Velinský je v trestu a Jelínek skončil. Za Machatého bude povolán Kopa, s Kunicemi vyloučený Myšák má podmínku, takže nastoupí,“ sdělil včera holický trenér František Dvořák.

Sokol Živanice (8. místo, 11 bodů) – Bohemians 1905 B (9. místo, 11 bodů). Sobota 16 hodin.

Trenér Richard Polák si je vědom důležitost tohoto utkání. „Potřebujeme potvrdit bodový zisk z Převýšova a hlavně klademe důraz na herní projev,“ řekl Polák. Výhra v Převýšově vedení klubu samozřejmě potěšila. „Po utkání jsem hráčů poděkoval, ale moje varování platí nadále. Nechci vidět ve hře žádné sebeuspokojení, vlažný přístup. každý hráč musí na hřišti musí nechat všechno, jinak přistoupím k opatřením, o kterých jsem již hovořil. Trenéři Polák a Macháček mají jiný názor na základní sestavu, respektuji ho, ale pro úspěšný výsledek musí hráči udělat opravdu všechno,“ řekl prezident Živanic Jiří Novák.

KRAJSKÝ PŘEBOR:

Jiskra Ústí nad Orlicí (2. místo, 23 bodů) – FC Titanic Srch (14. místo, 11 bodů). Sobota v 16 hodin.

„Kádr mužstva se pomalu uzdravuje, mimo hru zůstávají R. Peterka, Žurek, Šmíd a Popelka. Na půdě favorita nemáme co ztratit, propadli jsme však na čtrnáctou příčku, takže musíme zabrat.“ Domácí mají v sestavě několik otazníků.

FK AS Pardubice (11. místo, 12 bodů) – FK Choceň (8. místo, 16 bodů). Neděle 10.15 hodin.

„Třikrát za sebou jsme prohráli venku, dali jsme si za cíl pět zbývajících zápasů podzimu vyhrát. Zvládnout musíme již ten první s Chocní,“ sdělil trenér FK AS Zdeněk Pochobradský.“

Tesla Pardubice B (5. místo, 16 bodů) – FK Česká Třebová (7. místo, 16 bodů). Neděle v 16 hodin.

„Oba celky mají stejný počet bodů, ale pokud zopakujeme výkon ze Stolan, neměli bychom mít problémy. Z A týmu budeme asi posíleni výrazněji,“ sděluje trenér Rostislav Němeček.

I.A TŘÍDA:

Sokol Staré Hradiště (3. místo, 14 bodů) – FK Heřmanův Městec (4. místo, 14 bodů). Sobota 16 hodin.

Sousedé v tabulce, přímý souboj o 2. – 4. místo. „Mám nejasnosti v sestavě, máme hodně lehce zraněných hráčů, takže složení mužstva bude jasné až těsně před utkáním. Soupeř mírně posílil, má sebevědomí, ale v minulosti se nám na něj dařilo a tak věřím, že tomu tak bude i tentokrát,“ sdělil trenér Hradiště Jaroslav Mudroch…

Valy (10. místo, 8 bodů) – Semanín (11. místo, 7 bodů). Sobota v 16 hodin.

„Nutně potřebujeme vítězství, abychom si trochu zlepšili náladu. Musíme ale podat daleko lepší výkon, než v minulých zápasech. Určitě budeme hrát hodně ofenzivně, s Bažantem nastoupí v útoku opět Budínský. Chybět ale bude zraněný Kubát,“ sdělil trenér Valů Tomáš Bolek.

Sokol Moravany (9. místo, 10 bodů) – Holcim Prachovice (7. místo, 12 bodů). Neděle v 16 hodin.

Domácí chtějí napravit ztracené body z Dolního Újezda, hosté hlásí až na Samčenka kompletní kádr.