Tamní FK Slovan zatoužil po návratu do divize a v podzimním účinkování svými výkony přesvědčoval, že nezůstane jen u slov. Slovan přezimuje na první příčce tabulky.

Vede naprosto zaslouženě. Do nové sezony sice vstoupil šokující prohrou doma s Dobříkovem (2:3), ale v tomto utkání doplatil na neúspěšný debut mladého gólmana Švába. Klub angažoval do branky gólmana Hrdinu z hradecké líhně, a udělal dobře. Hrdina podává vyrovnané výkony a ve 14 zápasech inkasoval pouhých třináct branek. Celková bilance Slovanu: 12 výher, dvě prohry (Dobříkov, Hlinsko). Slovan zaznamenal 52 branek. Většina týmů v přeboru nedosáhla ani poloviny z tohoto počtu. Střelecky si vede výborně i Hlinsko (40) a také FK Pardubice B. Konkurs na kanonýra by potřebovaly vyhlásit Letohrad B (pouze třináct gólů), Holice (16) a Česká Třebová (17). Druhou příčku si vybojovaly Svitavy a třetí Hlinsko. Oba zřejmě budou největšími soupeři Slovanu v boji o postup do divize.

Remízovým králem podzimu je Lanškroun. Šestkrát se se svými soupeři rozešel smírně, pět remíz mají Holice a Žamberk.
Nejlepším střelcem podzimu se stal Tomáš Sedlák z Vysokého Mýta s dvanácti trefami do černého, o dva góly méně zaznamenal Miloslav Kočí, kterému příchod do Slovanu prospěl, devět gólů má na svém kontě jeho oddílový kolega Lukáš Kopřiva.

Celkově v krajském přeboru padlo 397 branek (3,3 na zápas), poměr branek domácí – hosté 257:140.
Patnáct podzimních kol vidělo celkem 16 324 diváků (136/zápas). Největším tahákem byly duely Slovanu Pardubice (2643 diváků), Svitav (2535) a Žamberku (2520).

Doma chodilo nejvíc diváků na nováčka krajského přeboru Žamberk (1550) a vedoucí Slovan Pardubice (1498), venku byly nejžádanější Svitavy (1400) a Choceň (1250).