Odfoukli si. Pardubičtí fotbalisté připravili svým příznivcům krásnou sobotu. Už v poledne totiž na jejich kontě svítily důležité tři body – první v jarní části. Zajistily je trefy Tomášů – Pospíšila a Petráčka. Za hosty už jen v nastaveném čase upravoval na 2:1 veterán Jan Trousil. V tabulce tak svěřenci Jiřího Krejčího poskočili směrem ke klidnému středu tabulky.

Domácí celek se rozkoukával dvacet minut. Před tím musel gólman Frydrych zpacifikovat střelecké pokusy hostí z větší vzdálenosti. K vedoucí brance měl však blízko Fikejz, jehož hlavičku bravurně zlikvidoval gólman Lipčák. Pardubický úder přišel krátce před přestávkou a zákonitě nesl znaky enormní radosti. Aby ne, domácí tým vstřelil gól po 220 minutách!!! Zasloužil se o to po pohledné akci Tomáš Pospíšil – 1:0.

Hosté se nevzdávali. Nebýt Frydrycha, který zlikvidoval tutovku Puchela, mohlo být v 58. min. srovnáno. Pojistka na tři body přišla těsně před koncem. To se nádherně z otočky trefil Petráček – 2:0. Karviná se nevzdala. V nastaveném čase upravil skóre na 2:1 po rohovém kopu zkušený stoper Trousil.

,,Čekali jsme silného soupeře, který má vysoké ambice. V zimě navíc dobře posílil, má dost urostlých hráčů a je silný nahoře. My dali do utkání velký elán, hráli jsme na hranici možností. Možná, že se náš zápas nelíbil tolik, jako utkání s Varnsdorfem, ale tohle utkání mělo náboj, svedli jsme hodně osobních soubojů. Hlavně jsem rád, že si mladí hráči vyzkoušeli, že můžeme vyhrávat. Za tohle chci tým pochválit, vyždímali jsme se nadoraz," hovořil spokojeně domácí kouč Jiří Krejčí.

Jeho protějšek Jozef Weber hodnotil utkání i přes prohru svého týmu objektivně. ,,Pardubice mají mladé a běhavé hráče, které fotbal baví a dnes to ukázali. Porazili nás naprosto zaslouženě. Náš výkon ani nemá cenu hodnotit, někteří naši hráči jenom prokázali, že opakovaně nezvládají stresové situace. Jakmile se trochu začne mluvit o nějakém favoritovi, nebo postupu, tak selžou. Pro klub asi nemá cenu, aby pracoval s hráči, co nezvládají stres. Nevím, jak hráči, ale já se za tenhle výkon stydím. Je mi líto lidí z našeho vedení, co se na tohle museli dívat. Nechci snižovat výkon domácích, ale naše představení bylo vskutku tristní."

Pardubice – Karviná 2:1      
Fakta – branky: 40. Pospíšil, 83. Petráček – 90. (+1) Trousil.
Rozhodčí: Proske – Dobrovolný, Pochylý.
Žluté karty: 5:1 (Kudrna, Pospíšil, Fikejz, Jeřábek, Fousek – Diaz Castaner).
Diváci: 781.
Poločas: 1:0.
FK Pardubice: Frydrych – Pospíšil, Jeřábek, Kopřiva, V. Kakrda – Záviška, Kudrna, Řezníček, Fusek (89. Huf) – Petráň (62. Fousek), Fikejz (55. Petráček).
MFK Karviná: Lipčák – Hatok (80. Limanovský), Trousil, Janíček, Eismann – Juřena (54. Puchel), Tarczal (46. Komenda), Daníček, Budínský, Castaner – Urgela.