Stalo se tak v Žamberku a ruku v ruce se zlepšeným výkonem Poličských se na tom podíleli sami domácí, protože na klíčovou druhou trefu protihráči Navrátilovi nahráli.

Žamberk poté už stačil jenom snížit na 1:2 a trenér Poličky Roman Kysilko mohl zápas konečně hodnotit trochu veseleji než ty minulé. „Věřili jsme, že bychom v Žamberku mohli něco uhrát a jsem rád, že se to povedlo. Už jsme moc potřebovali ukončit čekání na výhru,“ říká trenér Kysilko.

Jeho protějšek Jaroslav Veselý měl po další porážce náladu pokaženou, ale uznal, že hosté byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. „Z našeho týmu nikdo nevynikl a dá se říci, že každý zahrál pod svoje možnosti,“ konstatoval.

Proč vlastně Polička čekala na výhru tak dlouho. Příčin je několik a trenér Kysilko spatřuji jednu jako hlavní. „Nadřeme se na každý gól, naše hra je v ofenzivě hrozně upracovaná. Chybí nám typický útočník, který by si důrazně došel pro gól. Snad nám ale i tenhle výsledek pomůže, protože kluci jinak trénují poctivě a dělají pro lepší výsledky maximum.“

Co jiného nabídlo šesté dějství nejvyšší krajské soutěže? Především střídání stráží na čele, kam se zásluhou lepšího skóre dostalo pardubické béčko. To po skvělém druhém poločase přehrálo Třemošnici, když předešlý průběh jasnému výsledku 3:0 nenapovídal.

Druhá je Česká Třebová, ta měla ale hodně namále, když s SK Chrudim prohrávala 0:2 a 2:3. Ovšem drtivým závěrem dokázala skóre obrátit. Hosté, kteří klesli na samotné dno tabulky, se těžko vyrovnávali se zklamáním. „Vstřelili jsme tři góly, a přesto jsme nezískali ani bod. Kdybychom vedli o poločase 5:1 tak se nikdo nemohl divit. Bohužel to je fotbal a prohra je pro nás dost krutá,“ mohl jen litovat tiskový mluvčí Martin Škrha.

Nečekanou ztrátu utrpěly Živanice, jejichž fotbalovost šla na těžkém terénu v Dobříkově stranou a domácí toho využili k zisku velice cenného bodu za bezgólovou remízu. Pro manažera Zdeňka Štoska byla dokladem, co ve fotbale znamená bojovnost. „Smekám před celou dobříkovskou jedenáctkou,“ chválil svůj tým.

Pět kol neprohrály Holice, ale dobrou bilanci si v Hlinsku dosti brutálně pokazily. Že by tam inkasovaly „pětku“, to by asi před zápasem nikoho nenapadlo, domácím však vyšlo vše, na co sáhli, nenechali se zaskočit snížením na 2:1 a nakonec nemuselo zůstat jen u pěti vstřelených branek.
Kromě již zmíněného Dobříkova scházelo gólové koření také v utkáních Srch – Vysoké Mýto a Lanškroun – Svitavy. Tři bezbranková střetnutí v jednom kole jsou negativním rekordem nynější sezony.

Krajský přebor - sestava 6.kola podle Deníku
POTLESK

Celý tým Hlinska, který se po zranění stopera Kysely v 8. minutě semkl, bojoval jako jeden muž a po nejlepším výkonu sezony rozstřílel Holice.
Páté čisté konto ze šesti zápasů vychytali gólmani Živanic. Třikrát V. Černík, teď v Dobříkově podruhé Mareček.

PÍSKOT


Žamberk nabídl Poličským zvýšení náskoku na 2:0 na zlatém podnose. Fatální nedorozumění dvojice Rolf – Huška v rozehrávce potrestal Navrátil lobem do prázdné svatyně.
Kde zůstali střelci? Sedm týmů nedalo o víkendu gól. To se potom divák těžko pobaví.

STŘELCI


1. Grepl (Č. Třebová) 6
2. Stloukal (Vys. Mýto) 4
3. J. Englich (Holice) 3
Balog (Živanice) 3
Brůna (Svitavy) 3
J. Horníček (Dobříkov) 3
Myšák (Č. Třebová) 3
Jůn (Hlinsko) 3
Sklenář (Pardubice B) 3
Šebek (Třemošnice) 3
J. Černík (Živanice) 3
Udržal (Holice) 3
Bouška (Hlinsko) 3

(rh)