Většina trenérů vám řekne: To jsou nejhorší zápasy! Co mají na mysli? Střet prvního z posledním. Samozřejmě, když sedí na lavičce lídra. Ve stejné situaci se ocitly Holice. A co víc. Hrají na půdě nováčka. To je tuplem nevyzpytatelné. A je jedno jestli se jedná o utkání krajského přeboru Pardubicka či anglické Premier League…

FK Jiskra Heřmanův Městec (16. místo, 1 bod, skóre 5:13) – SK Holice (1. místo, 10 bodů, skóre 8:1).

Hraje se v neděli od 17 hodin.

Holičtí hráči se musejí rychle přeorientovat. Minulé kolo čelili síle vedoucího celku, teď hrají s posledním v tabulce.

„O nějakém přeorientování bych určitě nemluvil. Jedno je však jasné. Soupeře nesmíme za žádnou cenu podcenit,“ má jasno holický trenér Jiří Tesař.

Heřmanův Městec zatím na výhru čeká. Získal jediný bod ve vstupním utkání s Lanškrounem. Jinak prohrál o gól v Dobříkově, doma o dva se svitavským týmem a naposledy o pět na půdě chrudimské rezervy.

„Je to nováček. Musí se tudíž trošku otrkat. Až se s tím poperou, kdo ví, komu budou schopni brát body,“ přemítá holický lodivod.

Protivník jeho týmu ve čtyřech kolech zaznamenal pět branek, což není až tak špatné vysvědčení. Horší je počet inkasovaných gólů, kterých je třináct.

„Zřejmě nemají zatím dostatečně propracovanou defenzivní činnost. A jak jsem tak koukal na minulý komentář, tak jim asi občas chybí i disciplína,“ podotkl Tesař.

Poslední venkovní výjezd Holic by měl být pro nováčka varováním. Na Chrudimsku se možná i po čtrnácti dnech probírá jejich drtivá výhra v Hlinsku. Minule v přímém souboji o vedoucí flek zdolaly Vysoké Mýto a po zásluze se vyšvihly do čela tabulky. Dokud budou první, každý se je pokusí zaskočit.

„To je pravidlo v každé soutěži. Každý chce prvního vždycky porazit. Takové vítězství je dvojnásobně hodnocené. Ale zvýšený tlak z okolí necítíme.

Tip Deníku: 2

Z tábora soupeře

JAN BAREŠ, předseda Heřmanova Městce: „V dalším utkání s jistě kvalitním soupeřem, který nevede tabulku náhodou a má postupové ambice, nemůžeme nic jiného, než překvapit. Bohužel nenastoupí vykartovaný Rychtera ani zraněný Volejník, jehož zkušenosti nám budou chybět.“