Na první pohled to byla další pohodová výhra. Pardubice vyhrály v 15. kole třetí fotbalové ligy nad Kladnem 5:2. Čistá práce, chce se říct.

Jenže to bylo trochu jinak.

Pro Kladno dopadl zápas až příliš krutě. Snažilo se být aktivní, trápit Pardubice rychlými brejky. Jenže mu to vydrželo 70. minut. Sice vedlo 1:0 a pak i 2:1, ale zápas nakonec ztratilo. „Dojeli jsme na nedisciplinovanost. Po gólu z penalty na 2:2 jsme to už asi neunesli a odpadli jsme i fyzicky,“ konstatoval kladenský stoper Martin Samek.

Že se jeho celek prezentoval poměrně sympatickou hrou směrem dopředu? To je mu nyní platné jako jelenovi punčochy.

Středočeši podobně ostrouhali už před týdnem. Nad silnými Kunicemi vedli dokonce už 2:0, ale nakonec byli rádi za remízu 2:2. „Doplácíme asi na naši nezkušenost. Jsme tady sam mladí kluci. Když se zápasy lámou, nezvládáme to,“ sklesle poznamenal Samek.

„Vážím si toho, že i když jsme dvakrát prohrávali, kluci se nedostali pod žádnou deku a zápas otočili,“ vykládal po sedmigólovém utkání pardubický kouč Martin Svědík.

Co ho ale muselo trápit byla defenziva jeho týmu.

Oproti loňské sezoně se v ní objevují čím dál tím větší okna. „Obranná činnost není taková jako na jaře. Vždycky vyrobíme nějakou individuální chybu, nebo inkasujeme po standardních situacích,“ mrzí pardubického trenéra.

Ostatně oba góly Kladna měly společného pachatele - zbytečný kiks.

První zásah si hosté připsali v 17. minutě, když Čížek využil špatné komunikace mezi obráncem Javůrkem a brankářem Shejbalem. „Byl to dětský gól. Nešlo ani tak o to, že by udělalo Kladno něco dobře, ale my jsme situaci vyřešili špatně. Míč měl letět okamžitě pryč, ale my jsme vytloukli bloky a okamžitě inkasovali,“ mrzelo Svědíka.

Rychlonohý Javůrek celou situaci za chvíli odskákal, neuplynula ani půlhodina a z hřiště šel dolů. „Byl u gólu, měl to v hlavě a nebylo na co dál čekat. Střídání proto proběhlo hned,“ objasňoval svůj netradiční krok Svědík, když na levý okraj obrany poslal mladého Šejvla.

Jeřábek z přímého kopu sice srovnal, ale po obrátce se Kladno ujalo vedení znovu. Přibyl špatně načasoval přihrávku na nabíhajícího stopera Hudce, za ním se otevřela díra, do níž bleskově nasprintovali čtyři útočící hráči soupeře. Tradá, nabrali směr Shejbal a samotný Prorok na ně nestačil - 1:2.

Pak ale Středočechy srazila obrovská ztráta koncentrace.

Jednu zbytečnou penaltu vyrobili už na konci první půle, ale Petrusovi ji gólman chytil. Ve druhé části však spáchali ještě dva zbytečné zákroky ve vápně a Jeřábek je už ztrestal. „Místo, abychom to ustáli, jdeme zbytečně na zem,“ nechápal kladenský Samek.

Domácí špílmachr Jeřábek přidal navíc gól po rohu a v úplném závěru se hlavou trefil Petrus. Kdo z domácích fans nedostal infarkt, radoval se ze skvělé podívané a ze třech bodů, které po výhře 5:2 zůstaly Pod Vinicí.

Zápas však nabídl jedno varování před sobotním šlágrem v Chrudimi: jestli dostane domácí MFK tolik volnosti k útočným rejdům, jako mělo Kladno, mohlo by se stát, že pardubická výprava pojede domů se slušným přídělem v kožichu…