„Do začátku sezony zbývá ještě pět týdnů, takže i tenhle zápas pro nás je klasickým testem a bude sloužit ke zkoušení různých variant a nových hráčů," říká trenér Jiří Krejčí.

Anabáze chrudimského Lukáše Mastíka v jeho týmu skončila, na testech neuspěl. Nyní má Jiří Krejčí na zkoušce Tomáše Petráčka, hradeckého odchovance, který patří Plzni a podzim odehrál na hostování v Mostě. „Zatím jsme ho viděli jen ve dvou trénincích a jednom zápase, na nějaké závěry je ještě brzy. Měl by u nás být do příštího pondělí a pak se rozhodneme," říká kouč o jedenadvacetiletém podhrotovém útočníkovi.

Co mu ale ale kazí radost, tak je marodka.

Chřipková epidemie jeho kabinu zatím jenom lehounce lízla, když nemoc vyřadila na týden stopera Filipa Kopřivu. Horší je to ale s útočníkem Martinem Klátilem, zranil se v hale, když si stoupl na balón a s přetrhanými vazy v kotníku bude marodit dlouho, start jara rozhodně nestihne. „Vypadá to, že mimo bude takové tři měsíce. V přípravě měl přitom střeleckou formu, takže pro nás jde o docela velkou komplikaci," mrzí Krejčího.