„Všichni cítí, že už je potřeba vstřelit gól a vyhrát,“ říká Knobloch před dnešní dohrávkou Pardubice - Vítkovice, která na stadionu Pod Vinicí začíná v 16.30 hodin. Duel se měl hrát původně již v polovině března, ale nečekaná noční sněhová nadílka ho odsunula právě na středu 4. dubna.

Váš poslední zápas skončil 0:0, podle ohlasů se v Sokolově hrálo s minimem šancí na obou stranách. Jaký to byl zápas pohledem gólmana?
O to více je to nepříjemnější, člověk musí být stále připravený, kdyby bylo potřeba zasáhnout. Sokolov tam měl dvě dobré šance v poslední dvacetiminutovce, ale jedna střela šla vedle a druhá nad. Ani jsem zasahovat nemusel. My jsme měli svoje šance v prvním poločase, ale taky jsme je neproměnili.

Ve třech jarních zápasech jste inkasovali jen jednou. Nejvíce změn v pardubické sestavě oproti podzimní části proběhlo v obraně, ale zdá se, že tam vás bota netlačí…
Dá se s tím souhlasit, skóre tomu napovídá. Obdržet jednu branku ve třech zápasech je velmi solidní, ale problém máme v ofenzivní fázi směrem dopředu. Zatím se nám nepodařilo skórovat.

Vy osobně jste přidal další dvě čistá konta, s celkem osmi jste nejlepším gólmanem soutěže. Je příjemné sledovat statistiku brankářů?
Je to příjemné, ale stále opakuji to samé. Samozřejmě mě taková bilance těší, ale na prvním místě jsou vítězství. Je lepší rozšířit zisk po třech bodech, než jenom po remízách. To se pak v tabulce ani moc neposunete. I bod může mít svou cenu, ale výhra je samozřejmě lepší.

Ilustrační foto
Okresní fotbal: V souboji rezerv Přelouč ubojovala MoravanyI když je tabulka neúplná, tak za vámi se pořadí navíc dost vyrovnává…
Je to tak. Navíc týmy, které byly před námi, taky už zaváhaly. Na druhou stranu i mužstva ze středu tabulky se na nás dotahují, proto už potřebujeme taky vyhrát.

K tomu Pardubice potřebují především skórovat. Je to nyní velké téma v kabině?
Samozřejmě se o tom bavíme. Všichni cítí, že je potřeba už gól vstřelit a hlavně vyhrát. Nejen já věřím, že se nám to doma podaří.

Dnes hostíte čtrnácté Vítkovice. U nich jste vyhráli na podzim i v oslabení, v posledním domácím utkání zase útočník Michal Petráň vstřelil hattrick.
Jasně, Michalovi bych moc přál, aby se zase trefil. A když nedá hattrick, tak aspoň jeden či dva góly. Ty budou potřeba, abychom zase rozjeli vítěznou šňůru.

Co vůbec můžete na vlastním hřišti čekat od Vítkovic?
Myslím, že Vítkovice budou hrát ze zabezpečené obrany a pokud to bude možné, tak zahrozí nějakým nebezpečným protiútokem, případně za standardních situacích. Bude to opět důrazné utkání, především naše obránce čeká hodně soubojů se Žondrou či dalšími protihráči.

Sokolov - Pardubice
FNL: Opět bez gólů. Fotbalisté přidali remízu v Sokolově