I Knobloch se po úspěšné půlsezoně zúčastnil s řadou spoluhráčů Futsalového turnaje Káji Putnara. Samozřejmě jako brankář. „Je to příjemné setkání, Honza Řezníček s Martinem Šejvlem tento turnaj vymysleli, rádi jsme přišli,“ řekl pětadvacetiletý gólman.

Pro vás to byla taková tečka za podzimní částí. Jak byste zhodnotil účinkování Pardubic ve Fotbalové národní lize?
Musíme to hodnotit maximálně pozitivně, protože to je nejlepší podzimní zisk za tu dobu, co jsou Pardubice ve druhé lize. Samozřejmě byly i zápasy, kdy jsme mohli získat ještě další body, třeba na Olympii nebo se Znojmem. Ale hodnotíme to pozitivně. Zase naopak bylo utkání s Varnsdorfem, kdy jsme měli štěstí a otočili z 0:2 na 3:2. Ve Vítkovicích jsme zase přežili v poslední minutě penaltu. Kdybychom měli o tři body více, byli bychom spokojenější, ale i takhle je to skvělé (usmívá se)

Ale také jste měli dvě ztráty v posledních vteřinách zápasu…
Přesně tak. V Třinci jsme bohužel přišli o bod, doma s Příbramí taky. Když se ztráty nasčítají, tak už je to znát. Ale rozdíl dvou bodů od postupu a tří bodů na první místo je podle mě výborná bilance.

Nasbíral jste během podzimu celkem šest vychytaných nul. Příjemný bonus?
Je to příjemné, ale má na tom podíl celý tým. Kluci to často odbránili a zblokovali mnoho střel. Třeba si nevybavuji, že bych v Budějovicích musel řešit nějakou zásadní střelu. Chtěl bych poděkovat spoluhráčům. Těch nul mohlo být i více, je tam stále prostor pro zlepšení.

V této statistice patříte mezi nejlepší gólmany druhé ligy. Už k vám dorazila nějaká nabídka z nejvyšší soutěže?
Nabídka z první ligy by byla samozřejmě lákavá…

…prý se o vás zajímá Mladá Boleslav, kde jste v mládežnickém věku působil…
Řeknu jen to, že něco je v jednání, ale nechci být konkrétní. Bude se to řešit.

Ve FNL jste během podzimu nevynechal ani jednu minutu. Jak vnímáte důvěru trenérů?
Snažím se každý týden pracovat naplno a přesvědčit je v zápasech, že mě do sestavy nasazují oprávněně.

Kterého momentu nejvíce litujete? Jaký inkasovaný gól jste si vyčítal?
Je to určitě gól na 1:2 v duelu s Příbramí. Šlo o poslední moment utkání, kdy šel míč z rohu na zadní tyč a já jsem se tam nechal hloupě zablokovat a na centr jsem se nedostal. Byla to moje chyba, která nás připravila o jeden bod. To mě mrzí nejvíce.

Trenér gólmanů Martin Shejbal o vás před časem hovořil jako o nejvíce sebekritickém gólmanovi, kterého zná…
Snažím se každé utkání, i když je s nulou a vyhrajeme, zanalyzovat. Pokaždé tam samozřejmě jsou nějaké chyby. Není to jen o inkasovaných gólech. Člověk by se měl zaměřit i na další věci, kterých si divák třeba ani nevšimne. My je s trenérem rozebíráme, spolupráce s ním mi maximálně vyhovuje.

Když odjede na reprezentační sraz, tak máte mezi gólmany hlavní slovo?
Částečně ano, ale zároveň chodí na naše tréninky pan Tuček, který je řídí. Přebírá to tedy právě on.

Rok 2017 pro vás byl úspěšným i na studijním poli, získal jste bakalářský titul…
Studoval jsem obor politologie na Univerzitě v Hradci Králové. Musel jsem sice o jeden rok prodlužovat, což mě na jednu stranu trochu mrzí, ale na druhou jsem rád, že jsem to dokončil po čtyřech letech. Bylo to náročné, protože během prvního semestru jsem měl angažmá na Žižkově. Tam kolikrát byly za den dva přejezdy mezi Prahou a Hradcem. Jsem rád, že jsem to uzavřel.

Máte přehled o hráčích, kteří na této úrovni zároveň studují vysokou školu?
Z prostředí fotbalu znám pár kluků, kteří se věnují i studiu. Třeba u nás v Pardubicích to je Martin Šejvl a Adam Fousek.

Parlamentní volby proběhly, blíží se prezidentské. Sledujete více debaty v televizi, kam i politologové chodí?
Samozřejmě, ale nejen ty debaty. Ve škole jsme měli projekty a sbírali jsme různá data. Není to jen o sledování diskuzí, ale i jednotlivých kampaní. Jakým způsobem je konkrétní politické strany vedou, jaký mají věcný program. Je tam více faktorů.

Ve fotbalové kabině někdy dojde na politiku?
Občas se o tom bavíme, ale je to spíše ve formě srandy. Žádná vážná témata.

Nezjišťují tedy od vás spoluhráči, kdo má jaké preference a podobně?
Když byly v říjnu volby, tak jsme se zrovna vraceli z venkovního zápasu a v autobuse to celkem dost kluků sledovalo. Řešily se výsledky, jak nabíhala procenta a komu přibývala křesla.

Ve studiu budete ještě pokračovat?
Ano, ale už dálkovou formou. Věřím, že magisterské studium zvládnu a nebudu si muset dávat nějaký rok navíc. Mám mezinárodní vztahy a evropská studia, trochu jsem to změnil.

Jak vyplníte volno od fotbalu?
Až skončíme s tréninkem, tak si dám chvíli pauzu, asi týden. Bude tam asi nějaký víkend v zahraničí, žádné velké plány nemám. Potom budeme mít přichystané individuální plány, v lednu pak už startuje příprava.

Zimní příprava bude mít podobný program jako před rokem, opět budete hrát zimní Tipsport ligu…
Na tomto turnaji bychom chtěli navázat na výkony z minulého roku, kdy se nám tam dařilo. Postoupili jsme až do závěrečného Final four. To hlavní samozřejmě bude zase v březnu. Radši trochu horší příprava a potom lepší sezona, než obráceně.