V derby prý nikdo není favoritem. Tak teď babo raď, kdo má větší šanci uspět v okresním střetu Moravany vs. Pardubičky. Týmy totiž předčasně ulehly k zimnímu spánku. Prvně jmenovaný v posledních čtyřech kolech ukořistil dva body a borci od Borku dokonce pětkrát za sebou odkráčeli s nulou.

Sobota 10.15: MFK Chrudim B (3., 25 b, 33:10) – AFK Horní Jelení (16., 6 b., 9:44).
Roman Hendrych, hrající trenér Horního Jelení: „Zajíždíme k velkému favoritovi celé soutěže. Musíme se soustředit hlavně na to, abychom nevyfasovali nějaký nářez jako posledně. Nebudeme kompletní, ale to je v tomto případě asi jedno. Musíme jenom doufat, že se k nám přikloní trochu štěstí a také že mu půjdeme naproti. Mladíci z Chrudimi jsou úplně někde jinde než my. To jim však tři body nezaručuje."
Tip Deníku: 1

Neděle 14.00: TJ Sokol Moravany (6., 22 b., 27:22) – SK Pardubičky (15., 8 b, 15:34).
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Poslední domácí zápas podzimní části si chceme užít. Doufám, že hráči k prestižnímu derby přistoupí s maximální koncentrací. Co ještě dodat? Po několika nepříliš vydařených vystoupeních máme povinnost maximálně bodovat!"
Tomáš Mrázek, sekretář Pardubiček: „V předposledním kole podzimní části nás čeká okresní derby na půdě Moravan, odkud se body vozí velmi těžko. Soupeř je na tom ale momentálně podobně jako my, co se marodky týká, a tak není nikde napsáno, že bychom si nějaký bodík nemohli odvést. Vše ale záleží především na jedenácti lidech, kteří v našem dresu vyběhnou na hrací plochu. To oni musí všem dokázat, že je fotbal baví a že pro klub chtějí obětovat vše."
Tip Deníku: 1

Neděle 14.00: SK Polička (10., 20 b., 26:22) – SK Holice (1., 30 b., 33:7).
Václav Velinský, trenér Holic: „V tomto kalendářním roce se naposledy chystáme na půdu soupeře. Chtěli bychom se rozloučit solidním výkonem a pokud možno i bodovým ziskem. Marodi stále marodí, takže s největší pravděpodobností odjedeme ve dvanácti lidech."
Tip Deníku: 1