Zase je dobře. Východočeši předvedli vysokou produktivitu. Zatímco doma se na góly dost na dřou, nyní v koncovce zazářili podobně jako v Opavě.

Během první půlhodiny vystřelili třikrát na bránu a dali tři góly. „Kluci dokázali naplnit přesně to, na co jsme se přes týden chystali, navíc byli maximálně efektivní. Naše góly? Jednalo se o krásné akce a rychle sehrané protiútoky," chválil svůj soubor trenér Martin Hašek.

„Přitom my věděli, že Pardubice mají sílu ve hře na brejky, jenže po třech akcích nám tam padly tři góly. Pak jsme museli tvořit, což není naše doména. V tomto ročníku se nám to moc nedaří," zlobil se domácí kouč Jaroslav Veselý.
První dva góly nesly podpis Michala Petráně.

Hrdina, který minulý týden zlomil pardubické střelecké trápení, se už ve 3. minutě prosadil střelou k tyči.
Za moment si blonďatý útočník vyčíhl domácí nahrávku, poslal do úniku Jana Řezníčka, který zvyšoval na 2:0. Ve 29. minutě dobře zavíral prostor při centru Jan Vondra a z první napálil míč do sítě.
Kolín se ale nečekaně do zápasu vrátil.

Po přímém kopu Filipa Klapky a proměněné penaltě Jana Svátka, za faul Vondry v pokutovém území, domácí tým snížil ještě do pauzy na rozdíl jediného gólu.

Svůj přínos pro Pardubice pak zase ukázal brankář Luděk Frydrych. Kolín mohl srovnat, Jiří Kabele už málem zvedal ruce nad hlavu, ale nakonec si spíš zanadával. Gólman tutovku zlikvidoval. „Tady se lámal chleba. Pak jsme dostali gól z naivní penalty," podotkl Veselý.

Pohyblivý pardubický bek Vondra napravil svůj zákrok ve vlastním pokutovém území a díky agresivnímu průniku a následnému faulu se pískala v 70. minutě penalta i na něj. Tu proměnil Radime Fikejz, když míč poslal na opačnou stranu, než skákal gólman.
„Jsem spokojený, že jsme dali čtyři góly, protože jich moc nedáváme. Ale rozhodně to nebylo tak jednoduché, jak se podle skóre nebo bodového zisku obou týmů, může zdát," komentoval konečný výsledek Martin Hašek.

Kolín – Pardubice 2:4 (2:3)
Fakta – branky: 38. Klapka, 45. Svátek z penalty. – 3. Petráň, 9. Řezníček, 34. Vondra, 71. Fikejz z penalty.
Rozhodčí: Nenadál – Melichar, Kožár.
ŽK: Klapka, Bláha, Svátek – Kopřiva (3:1).
Diváci: 390.
Kolín: Pechatý – Šimkovský, Petrášek, Biško, Janec (46. Bláha) – Macháček, Jelínek, Klapka (85. Schön), Kabele – Svátek, Jurečka (62. Böhm).
FK Pardubice: Frydrych – Kakrda V., Vencl, Vondra, Kopřiva – Záviška, Kudrna (90. Bederka), Řezníček (63. Fikejz), Hašek – Jeřábek, Petráň (82. Klátil).