Před jejich posledním domácím utkáním došlo k slavnostnímu ceremoniálu. Pohár holickým fotbalistům předával sám nejvyšší. Samozřejmě že se jedná o předsedu PKFS. Vladimír Janata ve svém projevu pogratuloval týmu jak k úspěchu v samotné soutěži, tak v poháru. Za výkony v celé sezoně mu vysekl poklonu. A po právu. Vždyť Holice nikoho před sebe v tabulce nepustily.

Jako první přebral pohár zastupující kapitán Ladislav Skalický. Trofej pak putovala z ruky do ruky. Soudržnost kolektivu potvrzuje jeden fakt: slavnostní akt si nenechali ujít ani zranění hráči. Zdraví i nemocní si na sebe vzali speciální trika vyrobená jen pro tuto chvíli. Na zadní straně zářil polep Vítěz krajského přeboru 2011/2012. Na prsou pak měli hráči tradiční nápis SK Holice a pod tím hlášku: Tak jsme první, no a co… Poté se celý holický ansábl ocitl v zajetí fotografů. Vše bylo zorganizováno tak, že zápas s Českou Třebovou začal o něco dříve. To už domácí nechali modelové dresy v kabině a nastoupili ve svých obvyklých. A jako by od první minuty chtěli všem dokázat, že oni jsou těmi pravými šampiony. V první půli to vypadalo na trávníku jako na střelnici. Holice zatížily konto Křivky čtyřmi góly a to mohli být hosté ještě moc a moc rádi.

„Chvilkami to od našich středopolařů vypadalo, že si zápas užívají jako nikdy a že míč nikomu nepůjčí. Padaly branky a několikrát jsme trefili břevno či tyčku," podotkl k prvnímu poločasu holický trenér Jiří Tesař.

Po přestávce se na jeho svěřencích projevil náročný program posledních dnů i fakt, že tým je sužován zraněními. Česká Třebová nejenže unikla debaklu, ale prohra 2:4 je pro ní přijatelný výsledek.

Jestliže v tomto utkání o nic nešlo, tak v těch některých dalších bylo nervů až až… A je tu barážová sága na pokračování. Definitivu vyhnutí se konfrontaci s účastníkem I. A třídy vyloučil Dobříkov, který v derby udolal 3:2 Choceň. Rozhodují branku „vypěstoval" v poslední minutě Zahradník. Další dva adepti na prodloužení sezony si to rozdali v přímém souboji. Lanškroun nad Hlinskem dlouho vedl, ovšem devět minut před koncem spasil soupeře T. Bouška. Litomyšl naopak byla v plusu v okresním střetu v Moravské Třebové, ale i ona remizovala 1:1.

Před posledním kolem padly karty takto: Litomyšl Žamberk, Hlinsko Dobříkov, V. Mýto Lanškroun a Choceň Svitavy. A jestli všichni, co potřebují, vyhrají, tak rozhodnou vzájemné zápasy mezi Hlinskem a Litomyšlí. Nechme se překvapit…