Roční epizoda končí. Brzy jedenadvacetiletý útočník Roman Kašiar, který přišel na východ Čech loni v lednu z německého Stuttgarter Kickers, se s pardubickém dresem loučí.

„Roman u nás byl celý kalendářní rok 2018. S trenéry jsme vyhodnotili, že se po sportovní stránce neposunul dopředu. Chtěli jsme ho prověřit ještě v těžkých zápasech zimní Tipsport ligy. Byla by pro něj škoda, aby bydlel 700 kilometrů od domova a hrál tady jen divizní utkání. Po vzájemné dohodě jsme usoudili, že bude lepší, když se vrátí do Německa,“ uvedl Vít Zavřel, sportovní manažer FK Pardubice. Kašiar zasáhl do osmi druholigových zápasů, více nastupoval za B tým.

Zásah do pardubické defenzívy. Trenér Jiří Krejčí nemůže počítat s Jakubem Klímou, který hostoval v klubu v podzimní části a odehrál patnáct druholigových zápasů. Nyní je s Mladou Boleslaví na Maltě, kde má středočeský klub soustředění.

„Zůstává na jaro v Mladé Boleslavi,“ potvrdil sportovní manažer Vít Zavřel. Na uvolněné místo v obraně nyní Pardubičtí hledají náhradu. „Řešíme to. Chtěli bychom nejlépe někoho, kdo u nás už byl,“ dodal Zavřel. V hledáčku je i Antonín Křapka právě ze středočeského prvoligového klubu. Další pohyby v pardubickém týmu nejsou na pořadu dne.

Zůstanou. Od začátku ledna s týmem Pardubice trénují dva korejští fotbalisté – Sang-Hyuk Lee (19) a Jubyeong Park (24). „Mohu říct, že s nimi počítáme. Připravujeme jim smlouvy a čekáme na podklady, které mají dorazit z Koreje,“ prozradil Vít Zavřel. Oba již naskočili do zápasů v zimní Tipsport lize.