Dvůr Král. – Živanice 2:2 pen. 4:1
Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Utekl nám úvod utkání. Ač jsme si v něm sami vytvořili tři velmi dobré šance, trestal nás dvakrát soupeř. Hlavně druhý gól Petruse byl nádherný. Za stavu 0:2 jsme změnili rozestavení a díky brance před pauzou jsme se dostali do zápasu. Pomohl nám i soupeř vyloučením. Ve druhé půli se Živanice zatáhly, hrály jen na brejky, ale po brzkém vyrovnání Hrušky jsme už soupeře pohlídali a po penaltovém rozstřelu ze souboje s kvalitním soupeřem bereme zisk dvou bodů."
Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „Do zápasu jsme vstoupili solidně. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a zápas měli pod kontrolou. Domácí se uchýlili k velmi tvrdé až zákeřné hře. Zlom nastal po jednom takovém zákroku, kdy náš hráč nedisciplinovaně neudržel nervy na uzdě a nesmyslně oplácel. Na rozdíl od soupeře dostal červenou kartu. Od té doby měl Dvůr navrch a podařilo se mu srovnat. V závěru utkání jsme měli ještě dvě šance, ale domácí je se štěstím zlikvidovali."

Náchod – Čáslav 1:1
pen. 4:1
Pavel Holbík, trenér FK Náchod: „Po zlepšeném výkonu celého kolektivu jsme konečně proti kvalitnímu soupeři zabrali. Odehráli jsme dobré utkání, sahali jsme v něm po vítězství, ale nakonec jsme mohli i prohrát. Dělba bodů byla tedy asi spravedlivá a v penaltovém rozstřelu jsme byli šťastnější. Výkon proti Čáslavi musíme zopakovat i v dalším utkání."

Letohrad – P. Kopanina 2:0
František Dvořák, trenér FK Letohrad: „V úvodu tohoto utkání jsme byli aktivnější a zatlačili hosty na jejich polovinu. Ovšem organizovaná obrana hostí nám v prvním poločase mnoho šancí nedovolila. Ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit branku, po které se ovšem poměr sil diametrálně změnil. Hosté přeskupili řady a vrhli všechny síly do ofenzivy se snahou alespoň vyrovnat. I přes některé závary v našem pokutovém území se nám hubený náskok podařilo uhájit a v nastaveném čase nakonec přidat pojistku."

K. Hora – Ústí n. O. 0:2
Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Začátek utkání se nám nepovedl. Hráči jako by prvních deset minut ještě spali. V tuto dobu přišly také největší šance soupeře, které ale hráči Kutné Hory neproměnili. Postupně jsme se rozehráli a hru vyrovnali. Na velmi špatném terénu se spíše jen bojovalo, než hrálo. My jsme dvakrát zahrozili ze standardní situace. Ve druhém poločase byl obraz hry velmi podobný jako v prvním s tím rozdílem, že nám se podařilo dvakrát z rohu vstřelit branku. Soupeř měl pár nadějných závarů před naší brankou, ale gól se mu vstřelit nepodařilo. Utkání jsme poté dotáhli až do konce a vyhráli 2:0. Hráči utkání poctivě odmakali, odvezli jsme si velmi cenné vítězství."

Ostrá – Trutnov 3:0
Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Do dvacáté minuty to vypadalo, že bychom v utkání mohli nějaké body udělat. Drželi jsme balón a trošku jsme hráli. Pak jsme si ale po dvou individuálních chybách nechali dát během minuty dva góly a bylo hotovo. Domácí jsme sami dostali na koně a od té doby kontrolovali zápas."

Chrastava – Kratonohy 1:1
pen. 3:2
Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „Byl to zápas rozdílných poločasů. V prvním jsme byli výrazně lepší, vypracovali si mnoho gólovek, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit včetně penalty. I druhý poločas jsme začali velmi dobře, ale Tulach v další obrovské šanci branku přestřelil. Pak převzali iniciativu domácí, kteří se dostali do vedení a jejich další šance zlikvidoval skvěle chytající Mačí. Nám se dvacet minut před koncem podařilo vyrovnat a zápas dovést do rozstřelu, který jsme absolutně nezvládli. I přes mírné zklamání ze zisku pouze bodu celý tým zaslouží pochvalu za velmi dobrý přístup a herní projev. Musíme vyzdvihnout vynikající výkon brankáře Mačího, který nás v kritických okamžicích několikrát podržel."

Kolín – Vysoké Mýto 0:0
pen. 3:5
Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Byl to náš nejhorší výkon. Hráli jsme velmi špatně. Jediná spokojenost může být pouze se dvěma body."

Turnov – Pardubice B 1:2
František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Kdo neviděl, neuvěří! Takovýto průběh zápasu snad nepamatuji za celou svoji trenérskou kariéru. Hrát od 4. minuty v deseti s vyloučeným brankářem, bez náhradníka, kdy do branky musel stoper a ještě vyhrát za tři body je až neuvěřitelné. Domácí měli na těžkém terénu pochopitelně převahu a množství šancí, ale to, co předváděl v bráně Martin Jedlička, bylo nevídané. My jsme navíc hrozili z brejků, protože domácí hráli hodně ofenzívně a tím jsme se dostali do poločasového vedení. Ve druhé půli nás Turnov zatlačil, ale všichni hráči podávali v obranné činnosti heroický výkon. Až sporná penalta po hodině hry vysvobodila domácí z trápení v koncovce. My jsme však pokračovali v zodpovědné hře, měli jsme i štěstí, kdy domácí dvakrát orazítkovali tyč a deset minut před koncem z brejku zajistil naši výhru proměněným sólem Valenta. Pochvala pro celý kolektiv, kdy nejvíce vynikli Zavadil, Petráň, Gašpar, Prokopec, Valenta. Hvězdou zápasu byl ale jednoznačně „gólman" Jedlička."

Hříšníka nahradila chobotnice
Jezdit s jedním gólmanem na venkovní zápasy se nevyplácí. Stačí zranění nebo vyloučení a je to v háji… Ne však, když máte v poli zdatného nástupce. Pardubické béčko hrálo v Turnově a už ve čtvrté minutě musel předčasně do sprch Šmíd. A co teď? Volba padla na stopera Jedličku, který už ve FNL musel zaskočit za červeného Knoblocha. A devatenáctiletý bek se překonával. Chytal rukama, nohama, vyboxovával centry, dobře si postavil tyče. Inkasoval pouze z penalty. Tři body jsou jeho!