Přesně takhle se hrabe z krize. Žádná hra na krásu, ale tvrdá práce! A také perfektní výkony opor, plus citlivá ruka trenéra při střídání.

Druhé domácí vítězství Pardubic? První vstřelený gól po 416 minutách? Hezky popořádku…

Základní sestavu nechal domácí trenér Martin Hašek stejnou jako před týdnem v Olomouci. Pětačtyřicet minut byl jeho soubor aktivnější, jenže bez efektu. „Převahu jsme měli, ale nevyplývaly z ní žádné gólové šance," poznamenal kouč.

Jeho soubor navíc mohl inkasovat. Minutu před přestávkou Martin Motyčka hlavičkoval šikovně do protipohybu brankáře Luďka Frydrycha, ten ale čistý gól dokázal odvrátit. Reflexivně vykopl nohu a trefil míč. Motyčka zabořil hlavu do dlaní… „Luďkovi patří velký dík. Dostat gól, těžko říct, jak by zápas dopadl, každopádně by pro nás byl mnohonásobně těžší," věděl Hašek.

„Tady se lámal chleba," dodal smutný třinecký trenér Marek Kalivoda. O přestávce začala velká škatulata v pardubické sestavě. Na hrot vyrazila hrubá síla. Michal Petráň + Radim Fikejz.

Jan Jeřábek začal cestovat sestavou, z útoku se posunul do obrany a zápas nakonec končil ve středu zálohy. Všude byl extrémně platný.

U něj také začala gólová akce. Dlouhým pasem našel Jana Řezníčka, který na vápně šikovně postrčil míč Petráňovi, jenž v 54. minutě vypálil přesně k tyči.
Skoro sedm hodin bez vstřeleného gólu? Minulost. To byla úleva!

Pak se ještě jednou vytáhl Frydrych, když vystoupil proti Benjamínu Vomáčkovi a vyrazil jeho gólovou pumelici. Třinec měl ještě na konci velký závar, ale k ničemu kloudnému se nedostal. I kvůli tomu, že na posledních 15 minut poslal Hašek správně na hřiště čahouna Filipa Kopřivu. „Tlak bez nějakého efektivního zakončení? To je nám už prd platné," posteskl si Kalivoda.

„Hráči se vydali ze všech sil. Spadl nám velký kámen ze srdce," dodal Hašek.

Gólový hrdina: Záměr? Jít do vápna a prorvat se do gólu

Šel na hřiště ve 46. minutě a pokyn zněl jasně: „Přitvrď, dělej rotyku ve vápně, dej gól". Pardubický útočník MICHAL PETRÁŇ může ohlásit: splněno do puntíku…
Rozhovor s Michalem Petráněm a hodnocení jednotlivých hráčů najdete na straně 22 Pardubického denjíku nebo  také v elektronické verzi vydání.

FK Pardubice - FK Fotbal Třinec 1:0
Fakta – branka: 54. Petráň.
Rozhodčí: Machálek – Paták, Antoníček.
ŽK: 3:2
 (Kakrda, Hašek, Jeřábek – Ceplák, Motyčka).
Diváci: 416.
Poločas: 0:0.
Sestavy:
FK Pardubice: Frydrych – V. Kakrda, Bederka (46. Fikejz), Vencl, Vondra – 
Záviška, Kudrna, Řezníček (76. Kopřiva), Hašek – Jeřábek, Nečas (46. Petráň).
FK Fotbal Třinec: Rohel – Zawada, Vomáčka, Kubáň, Matoušek – Velner, 
Málek (52. Lukáš), Motyčka (77. Joukl), Hupka, Ceplák – Smetana (59. Dedič).