Po třech prohrách opět bodovali. Pardubičtí fotbalisté si doma poradili s Dynamem České Budějovice, kterému vstřelili dvě branky. O ty se postarali záložníci Fousek s Kovářem.

Trenéři Pardubic poslali do zápasu stejnou základní sestavu jako v sobotním duelu v Opavě. Budějovický kouč David Horejš několik změn připravil. Hosté nepřivezli Jana Šimáka a jen na lavičce zůstal útočník Richard Kalod. Šanci od začátku tak dostal Milan Ujec, pardubický odchovanec, jenž naposledy působil v divizních Živanicích.

Od začátku dávali Pardubičtí najevo, že chtějí po třech prohrách znovu bodovat. Aktivní Kayamba našel Fouska, ale ten hlavičkoval vedle. Gólový půst ukončil Fousek až o deset minut později. Opět z pravé strany našel Fusek po zemi levého záložníka Pardubic, jenž z první zakončil.

KOVÁŘOVA POJISTKA

Hosté se k prvnímu zakončení dostali až ve 28. minutě, ale Wermkeho střela se před bránicí hráče ke Knoblochovi ani nedostala. Ještě předtím po další akci Kayamby zakončil Petráň nad břevno.
Ještě v první půli nebezpečně vystřelil Šejvl. Po něm vybojoval míč Kakrda, ale následnou akci Fouska nedotáhl opět Petráň.

Do druhé půle vstoupili Jihočeši aktivněji, trenér Horejš dokonce poslal do hry i Kaloda. Ale ke gólům to hostům nepomohlo, na Knoblocha si nepřišli.

Druhý uklidňující gól vstřelily Pardubice po hodině hry. Kdo jiný než Kayamba se prosmýkl po pravé straně a vrátil míč pod sebe, kde Kovář přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Ve zbytku utkání pokračovaly Pardubice v povedeném výkonu a ani v závěru nepustily hosty do velkého tlaku. Snad jen střela Čavoše ještě Knoblocha vystrašila.

Právě Čavoš si pak před domácí střídačkou vyšlápl na Fuska a po druhé žluté kartě opustil hřiště předčasně. Hosté odjeli z Pardubic s prázdnou.

FK Pardubice - Dynamo České Budějovice 2:0
Fakta – branky: 12. Fousek, 60. Kovář.
Rozhodčí: Váňa – Černý, Myška.
ČK: 88. Čavoš (ČB).
ŽK: Fusek, Kudrna – Ujec, Hájovský, Řezáč, Čavoš.