Radost z výsledku, ale hlavně úleva z toho, že se jim opět povedlo vyhrát. Takové myšlenky se honily hlavou pardubickým fotbalistům po duelu s Českými Budějovicemi. Bývalý prvoligista odjel s prohrou 0:2.

Poprvé v jarní části navíc vstřelily Pardubice více než dvě branky. To se jim ve Fotbalové národní lize naposledy povedlo v loňském říjnu.

PREMIÉROVÁ TREFA

Při absenci Jeřábka s Řezníčkem hrál znovu od začátku devatenáctiletý Daniel Kovář, jenž nastoupil ve středu zálohy s Petrem Kudrnou. „Věděli jsme, že doma už body zkrátka nesmíme ztratit," prohlásil po utkání Kovář.

Zatímco první gól Adama Fouska byl jeho pátým zásahem v sezoně, tak druhá pardubická trefa v duelu měla odlišnou příchuť. Po přihrávce Kayamby skóroval právě Kovář, pro něhož to byl první gól v druholigové soutěži.

„Jsem rád, že to tam konečně padlo. Už jsem tady v týmu rok a přál jsem si dát v lize gól," uvedl Kovář. Jak viděl trefu ze své pozice? „Vystřelil jsem a pak viděl, že to prošlo hráči Budějovic mezi nohama. Michala Petráně jsem si tam ani nevšiml. Snažil jsem se míč tlačit k tyči, vyšlo to dobře," popisoval.

I Kovář těžil z povedeného vystoupení Joela Kayamby. „Je to šikovný hráč, což v tomto zápase předvedl i divákům. Teď na tréninku to je od něj samá parádička a fintička. Je radost se na něj dívat," řekl Kovář na adresu spoluhráče.

NÁVRAT DOMŮ

Zvláštní náboj měl zápas pro útočníka Českých Budějovic Milana Ujce, který z Pardubic pochází. „Bylo příjemné si tady zase zahrát. Jsem rád, že se přišla podívat rodina a známí, i když museli zrovna sledovat takový nepovedený zápas."
Pro šestadvacetiletého Ujce to byl první start v základní sestavě Dynama. „S trenérem jsme byli předběžně domluveni, že když to půjde, tak si v Pardubicích zahraji," prozradil Ujec a k utkání dodal: „Domácí k tomu přistoupili jinak, měli velký hlad po vítězství. Nám se zápas celkově nevydařil."

Hned v 8. minutě skončil Ujec na zemi po srážce s brankářem Knoblochem. „Šel jsem na míč ze strany, gólmana jsem neviděl a pak už jsem na poslední chvíli nemohl nápřah zastavit. On míč sebral, nechtěně jsem do něj kopnul," omlouval se.

V dresu Dynama stihl na jaře vstřelit i jednu branku. „Byl to gól na 3:3 proti Varnsdorfu v 90. minutě. Zachránil jsem tím alespoň bod," připomněl Ujec, jenž by chtěl zůstat na jihu Čech. „V Budějovicích je vše na profesionální úrovni, máme tady i super partu. Prostoru v zápasech jsem sice zatím moc nedostal, ale chci se rvát dál," uzavřel.