Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajský fotbalový aktiv v České Třebové

Pardubický kraj - Pardubický kraj, jako jeden z mála, nemá zastoupení v ligových soutěží. Jak dlouho bude tento neutěšený stav trvat?

7.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Krajský fotbalový aktiv se konal na konci minulého týdne na Orlicku ve městě, kde letos slaví 100 let fotbalu. Ani tentokrát předmětem jednání nebyla alarmující absence ligového fotbalu v kraji, neexistence potřebného stadionu pro ligový fotbal, ale i změny v mládežnické základně FK AS Pardubice, což pro budoucnost fotbalu v Pardubickém kraji je dost důležité.

Ve zprávě předsedy VV ČMFS Pardubického kraje Josefa Kořínka byla oceněna záchrana SK Holice v divizi, což se zástupcům z Pardubického kraje v minulých letech nedařilo (Skuteč, Svitavy, Hlinsko). Ocenil i záchranu ženského prvoligového fotbalu SK DFO Pardubice, což pro budoucnost ženského fotbalu je také velmi důležité. Pozivem je otevřená nová plocha s umělou trávou v kraji, ta poslední byla vybudována v Ústí nad Orlicí, další bude v dohledné době v Chrudimi. Neřešené fotbalové problémy v České republice se po neúspěchu na MS v Německu vymstily na EURO 2008 a aktuálně se bohužel orientují hlavně na obsazení hlavního trenéra české reprezentace, což pro fotbal v kraji není klíčová otázka. Více mrzí pozdržení decentralizace registrací a přijetí nových stanov ČMFS, které je ve stádiu přípominkového řízení, ale hlavně fakt, že Pardubický kraj je na fotbalové ligové mapě stále bílým místem a to je pro nejmasovější sport v zemi neutěšený stav.

Fotbalový podzim již má svoji pevnou termínovou listinu. Na aktivu bylo zdůrazněno upozornění, že 3.– 5. října se v Pardubicích koná velký plochodrážní svátek, který bude vrcholit jubilejní 60. Zlatou přilbou a o týden později je nutné příhlédnout k neméně důležitému svátku dostihového sportu 118. Velké Pardubické České pojišťovny. Proč? Protože fotbaloví fandové, funkconáři i pořadatelé mají o tyto významné sportovní mezníky velký zájem a proto je na místě vyhnout se termínové kolizi a včas ji odpovídajícím způsobem řešit.

Na aktivu byly projednány zásadní změny Rozpisu soutěží pro soutěžní ročník 2008/2009. Oddíly, které budou hrát krajský přebor musí mít v soutěžích tři mládežnické celky, I. A třídu dva a I.B třídu jeden mládežnický tým. Oddíly, které stanovenou kvótu nenaplní, tak uhradí do zahájení soutěží jako kompenzaci tyto peněžní částky: KP 30.000 Kč, I.A třída 20.000 Kč, I.B třída 10.000 Kč. Pokud by některé z mládežnických týmů v průběhu sezony ze soutěží odstoupilo, následovaly by další sankce (odečet šesti bodů a dodatečnéčné uhrazení příslušné částky…
Nově vstupuje v platnost skutečnost, že zápis o utkání v soutěžích dospělých je nutno vyplnit výhradně na počítači nebo psacím stroji.
Právo odvolat mistrovský zápas z důvodu nezpůsobilého terénu budou mít jen delegovaní rozhodčí již 24 hodin před úředně stanoveným začátkem. V praxi tedy pořádající oddíl může den před utkáním požádat delegovaného rozhodčího, aby přijel posoudit stav hrací plochy, ale jeho osobní účast mu nemůže nikdo nařídit.

V diskusi sekretář Jiskry Ústí nad Orlicí Jan Skácel, požadoval po komisi mládeže vyhodnocení jarního experimentu s hokejovým střídáním v nepostupových soutěžích mládeže. „Prestiž těchto soutěží je nízká a toto opatření nic neřeší,“ domnívá se. Konkrétní odpovědi se ale nedočkal, protože předseda komise mládeže (stejně tak i disciplinárky a komise rozhodčích) na jednání nebyli přítomni.

V další části aktivu se již hovořilo o losu krajských fotbalových soutěží. Patnácté kolo KP bude předehráno v zářijovém termínu.
Upozornění: Krajská fotbalová příloha Pardubického deníku vyjde již 7. srpna, uzávěrka podkladů od klubů do 31. července (nejpozději).

Autor: Jaroslav Mach

7.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení