Ve 3. kole nejvyšší krajské fotbalové soutěže se děly zajímavé věci z pohledu zástupců chrudimského okresu. Třemošnice se konečně dočkala prvních podzimních bodů, když přehrála ambiciózního soupeře z České Třebové. Ostatní naše týmy už důvod k radosti neměly. Rezerva MFK sice prohrála pouze o gól na hřišti lídra tabulky, ale přesto to jsou ztracené body. Hlinsko pak doma utrpělo nečekaný debakl a v heřmanoměstecké Bažantnici se početná návštěva 550 diváků vítězství domácích také nedočkala.

Třemošnice – Č. Třebová 1:0 (1:0).

Branka: 47. Tyle. Třemošnice: Žďánský – O. Rychnovský, Kunášek, Kalina, Culek – J. Vančura, O. Vančura, Lebduška, V. Rychnovský – Tyle (80. Hluchnik), Šebek. Č. Třebová: Křivka – Keprt, Štěpán, Petr, Kubásek – Švec, Grepl, Abt (69. Pešina), Borek – Myšák, Pešek.

Domácí tým šel do utkání s odhodláním přerušit dosavadní neúspěšnou bilanci a konečně bodovat. V prvním poločase měl mírnou převahu a vytvořil si několik slibných příležitostí. Hosté prakticky domácího gólmana Žďánského neohrozili. Na začátku druhého poločasu ve 47. minutě však využili Třemošničtí zaváhání soupeřovy obrany a Tyle vsítil ze skrumáže vedoucí gól.

Do 70. minuty byla hra vyrovnaná, domácí zodpovědně bránili a hosté se nedokázali prosadit. V této minutě byl zbytečně a přísně vyloučen Lebduška. Českotřebovští začali hrát vabank, vše vsadili na útok a zatlačili domácí do defenzívy. Ti však s nesmírným nasazením a obětavostí dovedli utkání do zaslouženého vítězství. Jedinou tutovku hostí zlikvidoval v 89. minutě skvělým zákrokem Žďánský.

Hlinsko – Holice 1:5 (0:3).

Branky: 49. Bouška – 12. a 78. Ručka, 42. a 90. Jeřábek, 34. Skalický. Hlinsko: Žejdlík – Holubec, Veselský (46. Sigan), Hrubý, Slováček – P. novák, Cach, J. Novák, Dostál – Bouška, Jůn. Holice: B. Branda – Chvála, Pištora, Kopřiva, Skalický – Krpata, J. Jedlička, Beran, Kučera – Ručka (88. J. Branda), Jeřábek.

Utkání mezi domácími fotbalisty a silně posíleným soupeřem z Pardubicka vrátilo Hlinecké zpátky po vítězství v Chrudimi na pevnou zem. Soupeř v tomto zápase jednoznačně kraloval. A to ještě několik dalších šancí neproměnil. Domácí aktéři mohou jenom doufat, že příští utkání v Moravské Třebové dopadne podobně jako na hřišti u Vodojemu v Chrudimi, tedy vítězně pro hlinecké barvy.

V. Mýto – MFK Chrudim B 1:0 (0:0).

Branka: 64. Chadima. V. Mýto: Černík – Krýda, Šmeral, Chadima (90. Fišer), Valášek – Sejkora, Podmajerský, Hanovec, Konečný – Sedlák, Štancl (88. Benda). Chrudim B: Kysela – Mastík, Lankaš, Šebek, Klíma – Kopecký, Kesner, Holub, Kopp – Lacman (62. Svoboda), Kroutil (67. Michalec).

Domácí tento zápas hráli pod jistým tlakem vedoucího mužstva soutěže. První šanci měli v 10. minutě Podmajerským. V průběhu 14. až 19. minuty měl dvě samostatné akce Petr Štancl. Hosté se dostali do dobré střelecké pozice ve 25. minutě Holubem. Zápas byl pro obě strany náročný, ale nic závažného se nestalo, až ve 42. minutě zahrozili hosté. Ve druhém poločase začali Vysokomýtští tlakem a po rohu a hlavičce Sedláka měli velkou šanci. V 53. minutě zahrozili opět po kombinační akci Podmajerský, Chadima. V 64. minutě rozehrával domácí Konečný trestný kop a Chadima posílá domácí do vedení 1:0. Po této brance měli ještě šance domácí i hosté, ale vše předčil silný déšť. Do konce zápasu už se nic vážného nestalo a došlo jen na střídání a prodloužení. Domácí si tak udrželi vedoucí místo v krajském přeboru.

H. Městec – Svitavy 2:4 (1:3).

Branky: 25. D. Salfický, 75. Volejník z pen. – 12. Čermák, 29. Beránek, 35. Ovad, 85. O. Jelínek. Heřmanův Městec: Raba – Šafránek, Veverka (70. Prokop), Tiler, Volejník, Roman Chudomal, Rychtera, Hamsa, Hlaváč (55. Radek Chudomel), Svoboda (66. Szaniszlo), D. Salfický. Svitavy: Lampárek – Zatočil, Kroulík, R. Jelínek, Urban – Beránek (66. O. Jelínek), J. Novák, Brůna (87. T. Novák), Čížek – Ovad, Čermák.

O heřmanoměstecké pouti před početnou návštěvou 550 diváků se chtěl nováček pokusit o první výhru v soutěži, ale na zkušenějšího kvalitního soupeře nestačil. Zápas byl sice v poli poměrně vyrovnaný, ale hosté dokázali zkušeně využít všechny nabídnuté šance, které vznikly po řadě individuálních chyb v obraně domácí Jiskry. Ve 25. minutě sice D. Salfický nejhezčí brankou utkání, když „rybičkou“ skóroval po centru Svobody, vyrovnal na 1:1, ale naděje Jiskry dlouho nežila. Hosté totiž opět vzápětí stav lacino otočili ve svůj prospěch. Když v 75. minutě Volejník z penalty snížil na 2:3 a vykřesal jiskřičku naděje na vyrovnání, tak to Svitavští nepřipustili a své vítězství pět minut před koncem pojistili Jelínkem.

Další utkání

Choceň – M. Třebová 0:1
Branka: 35. P. Šatník. Choceň: Gerčák – Dostál, Seidenglanz, Baborák, Lesák – Dědič (73. Konárek), Krejsa, J. Vera (46. Jiráský), Šabata – Bálek, L. Smejkal. Moravská Třebová: Vykydal – R. Šatník, Potáček, Winkler, Marek – Kozák, Staněk, Sedláček (57. Strouhal), Müller – P. Šatník, Večeřa (79. Švanda).

Cerekvice – Lanškroun 1:0
Branka: 82. Zahálka z pen. Cerekvice nad Loučnou: Jan Ehrenberger – Coufal, Benko, Novák, Pražák – Stejskal, Zahálka, Smola, Souček – Dostál, Vondra. Lanškroun: Jaroš – Stasiowski, Vaško, Popelář (57. Mizerák), David – Šilar, Novák, Krejsar, Šišan – Kašpar, Richtr.

Žamberk – Dobříkov 3:0
Branky: 63. Jírů, 67. Černík, 81. Bartoň. Žamberk: Mareček – Ulvr, Franke (38. Jírů), Šponar, Rudolecký – Pavelka (53. Cvik), Kos, Bartoň, V. Huška – Menzel, Černík. Dobříkov: Novotný – Němeček, Hořejší, Salinger (65. L. Rychtařík), Z. Barták – J.Rychtařík (77. D. Barták), Klapal, Malý, Rouha – Marek, Zahradník.

Polička – Litomyšl 4:1
Branky: 16. a 28. Netolický, 47. a 61. Stejskal – 69. Černý z pen. Polička: Reichl – Škoda, Pavliš, L. Král, T. Švec – O. Petr (76. Poul) – Navrátil, Jiří Mužík (57. Jan Mužík), Netolický, Nekvinda (62. Jílek) – Stejskal. Litomyšl: Křemenák – Radimecký, Hašek, Štoudek, Macháček – Černý, Kristek (46. Zeman), Sršeň, Holec (70. Pavlák) – Marek (46. P. Kundera), Adamča.