Žádné diskuze na toto téma… V poslední době se na různých fotbalových úrovních množí, řekněme podpásovky pro hráče a trenéry. Na hřišti si vydobudou postup a vedení pak řekne: Ne ne, zůstaneme ve stejné soutěži. Sportovní manažer FK Pardubice, VÍT ZAVŘEL, měl ale hned jasno. „Céčko přihlásíme do krajského přeboru. Tuto soutěž chceme hrát!"

Po výhře nad Přeloučí tři kola před koncem si pardubické céčko zajistilo postup do krajského přeboru je jasný postup do KP. Budete tuto soutěž přihlašovat a potažmo hrát, nebo zůstanete v I.A třídě?
Myslím si, že postup je zasloužený. Před sezonou jsme si cíle u tohoto mužstva nedávali. Já osobně, protože jsem úroveň I. A třídy dobře znal, tak jsem si myslel, že to takto dopadne. Krajský přebor přihlásíme. Chceme ho hrát.

V jaké roli bude „Celtic"  v nejvyšší krajské soutěži působit?
V týmu s označením C by měli dostávat prostor hráči, kteří nebudou plně vytížení v divizní juniorce, nebo dorostu. Pravděpodobně budeme rušit dorost U18, protože bychom to nezvládli početně. Díky tomu zůstane více hráčů v U19 a ti kteří budou mít menší zápasové vytížení, budou chodit hrát právě za „Celtic". Pro dorostence je mnohem kvalitnější po sportovní stránce hrát za dospělé v krajském přeboru, než divizi dorostu, což nyní osmnáctka hraje. Obráceně u týmu U16 budeme mít dva týmy, takže dorosteneckých družstev neubude. Vše by mělo být o dobré komunikaci mezi trenéry.

Mít tři celky dospělých je trochu unikátní záležitost. Navíc pak ve vysokých soutěžích bez nějakého mezistupně. Není to trochu přepych?
Je to rarita. Nicméně naše zkušenost je taková, že většina hráčů, kteří odcházejí na hostování do jiných týmů, se vracejí v horším výkonnostním stavu, než z našeho klubu odešli. Proto se snažíme mladé hráče udržet a dát jim co nejvíce prostoru. Pak záleží jen a jen na nich  jaké mají cíle a jak pracují.

Za poslední tři sezony si „Celtic" připsal neuvěřitelné tři přestupy. Čemu tento fakt přičítáte?
Celtic byl původně na doživotí pro fotbalové veterány z našeho klubu v okresním přeboru (smích). Jenže se začal pravidelně doplňovat mladými odchovanci, kteří potřebovali větší zápasové vytížení. Vzhledem k tomu, že mají od trenérů mládeže dobré fotbalové návyky, tak jsme začali soupeře v soutěžích převyšovat. No a jsou z toho tři postupy v řadě, což je velký úspěch. Také musím poznamenat, že rozhodující byla vždy velmi dobrá komunikace mezi trenéry, kteří koncem týdne řešili nominace k víkendovým utkáním. Za toto jim děkuji.

Uvidíme vás a další veterány jako jsou Ryba či Pospíšil rovněž v krajském přeboru?
Nemohu mluvit za kluky, ale rozhodující slovo bude mít trenér František Kovárník. Já osobně to vnímám, že bychom už neměli zabírat mladým hráčům místo. Trenér ale třeba řekne, že chce do mužstva jednoho až dva zkušené dědky (směje se). Možná bude chtít, aby někdo zůstal, ale v tuto chvíli opravdu nevím, jak se to s námi vyvine. Pravdou také  je, že by se mladí hráči měli chtít hlavně prosadit v juniorce a následně v áčku.

(ašo, zz)