SK Holice – SK Stolany 3 : 0 (2:0)

Také druhé domácí utkání v krajském přeboru Holičtí zvládli. Zejména v první půli podali dobrý výkon, ale zatrnulo jim v 15. min., kdy exholický D. Velinský vstřelil gól, ale pro postavení mimo hry neplatil.

O dvě minuty později se dvojice Ručka – Skalický prokombinovala až před branku gólmana Byrtuse, míč se nakonec objevil v síti, ale také neplatil pro faul útočícího hráče. Ve 22. minutě již ale udeřilo. Po nádherné kombinaci trojice Strnad – Machatý – Ručka posledně jmenovaný otevřel brankový účet zápasu – 1:0.

Vedení mohli Holičtí zvýšit po akci Paukera prodloužil Budínský míč na Ručku, ale ten ve výhodné pozici netrefil branku.

Závěr první půle byl vzrušující. Nejprve ve 44. min. D. Velinský orazítkoval břevno a Zavřel zblízka přestřelil. Nedáš – dostaneš pro tuto situaci platilo stoprocentně. Ze standardky Strnada, prodloužil hlavou Ručka míč na Budinského a domácí šli do kabin s dvoubrankovým náskokem – 2:0.

Po změně stran domácí poněkud ubrali plyn, hosté se častěji dostávali na dostřel holické branky, ale gólman Ondráček v tomto utkání udržel čisté konto.

Od 65. minuty se domácí znovu zvedli a vyslali na Byrtuse několik střeleckých pokusů, ale ty většinou minuly stolanskou branku. V závěru utkání se ještě prezentoval pěknou střelou Strnad a devět minut před koncem uzavřel holický brankový účet svým druhým gólem v zápase Ručka, když čisté svědomí tentokrát neměl Byrtus.

V holickém týmu vynikli Ručka a Jakub Velinský – ve stolanském dresu byl vidět D. Velinský. Holice tak mají šest bodů v tabulce a jsou v horní polovině tabulce

Fakta – branky: 22. a 81. Ručka, 45. Budinský. Rozhodčí: P. Valenta (Letohrad). ŽK: 1:2. Diváků: 120. Holice: Ondráček – Skalický, Pištora, Zeman – Machatý, J. Velinský, Strnad, Udržal (78. Kmoníček) – Pauker (84. Zběhlík), Ručka – Budinský (64. Kopa). Stolany: Byrtus – Těšitel, Chvojka, Zlatohlávek, Junek – Kučera (55. Dobrý), T. Jedlička, Eis, Zavřel – Štainz, D. Velinský.