A vyčerpáno. Podzim se teprve přesune do poslední třetiny a Moravany odehrají doma už třetí a poslední derby celé sezony. Po Holicích a Libišanech dorazí do jejich svatosvánku Přelouč. Domácí by rádi do třetice proti okresnímu zástupci už zabodovali. Navíc jako předposlednímu celku tabulky by se jim výhra hodila dvakrát. Zbylí dva naši reprezentanti hrají doma. Se soupeři, kteří už v této sezoně dokázali venku překvapit. Řeč je o Chocni i Třemošnici.

Sobota 16.00: SK Holice (1., 23 b., 31:6) – FK Agria Choceň (13., 10 b., 9:17).

Tomáš Chlumecký, trenér Holic: „Připravujeme se na utkání s nebezpečným soupeřem. Když ale zopakujeme kolektivní a zodpovědný výkon z minulého utkání ze Svitav, tak by nás to mělo dovést do vítězného konce."
Tip Deníku: 1

Sobota 16.00: FC Libišany (8., 16 b., 15:14) – ŽSK Třemošnice (7., 16 b., 16:13).

Josef Kaufman st., trenér Libišan: „Třemošnice je před námi v tabulce a naším cílem je to, aby se po utkání ocitla pod námi. Uvidíme jestli v této sezoně její věhlasná obrana bude na nás stačit. A co se týče naší defenzivy snad bude zodpovědnější než v předchozích domácích utkáních. Ale je tam to slovíčko snad. Nikdy totiž nevíte, co se v makovičkách hráčů vyklube. Nic naplat jsme tým, který raději tvoří, což je vždy těžší než bořit. Pak vcelku logicky vznikají mezírky při bránění. Jisté je, že po dvou prohrách před vlastním publikem se chceme vrátit na vítěznou vlnu."
Tip Deníku: 1

Neděle 16.00: TJ Sokol Moravany (15., 5 b. 16:26) – FK Přelouč (12., 10 b.,17:25).

Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Úkol je jasný. Musíme přerušit naší černou sérii. Zápas nebude jednoduchý, herní styl Přelouče nám totiž nesedí. Doufám, že nám v tomto pomůže divácká kulisa."

Václav Sůra, trenér Přelouče: „Říkáme si, že by bylo dobré navázat na výkony z předchozích dvou zápasů, kdy jsme bodovali naplno. Oba celky mají před sebou další důležité utkání, takže na hřišti menších rozměrů očekávám tuhý boj. Moravany prohrávají vesměs o jeden gól a stejně jako my dostávají hodně branek. Tak možná rozhodnou obrany. Každopádně bychom si rádi nějaký ten bod přivezli.
Tip Deníku: 1