Sokol Živanice – FK Česká Třebová 5:0 (3:0)

Domácí vstoupili do utkání aktivně, pálili na branku Křivky ze všech pozic. Již v 9. minutě chyboval uprostřed obrany Keprt a sólo J. Černíka skončilo vedoucím gólem Živanic – 1:0. Domácí laciné vedení ještě víc hnalo do dalších akcí, dvakrát se nebezpečně zastřeloval Gorol, střelu Hrma vyrazil Křivka k J. Černíkovi, ale ten jej zblízka neprostřelil.

Ve 27. učebnicově uvolnil nabíhajícího Baloga středopolař J. Jedlička, a také tento únik skončil gólem – 2:0. Hosté byli pod tlakem a když českotřebovská obrana faulovala před vápnem Baloga, bylo zle. Míč si na hranici 25 metrů postavil Ferčák a obloučkem přes zeď zvýšil živanické vedení – 3:0.

Po změně stran se hosté snažili držet míč na svých kopačkách, hru vyrovnali. Domácí ale byli usilovní, do vápna hostí létaly nádherné centry. V 59. minutě, po rohovém kopu, se zdálky trefil do černého Hrmo a hosté měli po nadějích. A to se ještě několikrát vyznamenal gólman Křivka, zejména po trestném kopu Ferčáka.

Hosté zahrozili v 75. minutě Myšákem, ale gólman Černík byl pozorný. V 75. minutě se až před Křivku dostal s míčem Balog a přehodil brankáře Křivku. Hosté mohou litovat zbytečnou strkanici ve zdi při standardce Živanic, po které byl vyloučen záložník Zahálka.

Brankový účetale již bylo možné podtrnout. Vítězství 5:0 nad obávaným soupeřem živanické příznivce potěšilo. Kdo zápas neviděl, může litovat. Byl to pěkný fotbal a k vidění byli ukázkové góly. Nejlepší hráči: Gorol, Jedlička, Ferčák a přes pět obdržených branek lze pochválit i gólmana hostí Křivku, které nejméně čtyřem dalším gólům zabránil.

Branky: 27. a 75. Balog, 9. J. Černík, 39. Ferčák, 59. Hrmo. Rozhodčí: Vaško. ČK: 0:1 (80. Zahálka). ŽK: 2:2. Diváků 130.

Sestavy - Živanice: V. Černík – Hrmo, Macháček (80. Hanovec), Moravec – Čech, Gorol (75. Mocanu), J. Jedlička, Michal – J. Černík (66. Trupl), Balog. FK Česká Třebová: Křivka – Urbanec, Keprt, Vomáčka, Kubásek – P. Petr 75. Čikl), Zahálka, Macko, Grepl (46. Hurt) – Myšák, Pešek.