Sokol Živanice – FK Pardubice B 1:0 (0:0)

Gól: 56. Čech. Rozhodčí: Lukes. ŽK: 2:2. Diváků: 190.

V první půli se hrál vcelku zajímavý fotbal. Hosté se prezentovali velmi dobrým pohybem, domácí těžili ze zkušenosti svých opor. Již v 8. min. se otřáslo břevno nad Zavřelem, když z hranice 25 metrů vypálil nebezpečně Gorol. Hra se pak odvíjela především ve středu pole, když ve 26. min. se zrodila největší šance domácího týmu.

Centrovaný míč Michala zblízka zakončoval Balog, ale mířil vysoko nad branku. Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji, na několik minut převzali iniciativu, ale paradoxně v 56. min. se ve vápně uvolnil živanický Čech a střelou k tyči překonal Zavřela. Nutno dodat, že hra ve druhé půli byla dost rozkouskovaná, všudepřítomná byla nervozita a místy i zbytečná podrážděnost. Hosté se snažil, ale až na jednu výjimku se nedostávali do gólových šancí. Přínosem byl příchod Uhlíře, ale chyběla finální přihrávka. Na druhé straně Balog v šanci promáchl a sólový nájezd T. Jedličky výborně zmařil gólman Zavřel. Zkušenost nakonec slavila úspěch.

Řekli po utkání

Jakub Černík (útočník Živanic): „Bylo to klasické derby, my měli víc šancí a myslím, že naše výhra byla zasloužená.“

Michal Buriánek (obránce FK Pce B): „Rozhodla větší zkušenost soupeře, a také fakt, že Živanice dokázaly vstřelit gól. My měli jen dvě pološance. Nehráli jsme svoji kombinační hru po zemi a ve vzduchu byl soupeř silnější.“